Jak znaleźć pracę w firmie deweloperskiej?

Jak znaleźć pracę w firmie deweloperskiej?

Dobra sytuacja na rynku nieruchomości mieszkaniowych dla potencjalnych pracowników również jest dobrą wiadomością – firmy deweloperskie, ze względu na szybki rozwój i utrzymującą się na wysokim poziomie sprzedaż, rekrutują pracowników – poszukiwani są zwłaszcza doświadczeni sprzedawcy. Jakich umiejętności oczekują od kandydatów rekruterzy i jak duże znaczenie będzie mieć posiadanie doświadczenia w branży deweloperskiej?

Przeczytaj: odbiór mieszkania Wrocław PewnyLokal

Specjalista do spraw sprzedaży mieszkań – kwalifikacje

Wysoko cenione przez potencjalnych pracodawców jest posiadanie doświadczenia w sprzedaży, niekoniecznie w branży nieruchomości, a chętnie także kierunkowego wykształcenia. Umiejętności sprzedażowe oraz te z zakresu obsługi klienta będą kluczowe na stanowisku związanym ze sprzedażą, oraz obsługą posprzedażową klientów (przy czym często, zwłaszcza w większych firmach, ta ostatnia odbywa się już poza działem sprzedaży). Ważne jest podejście proklienckie, otwartość na klienta i zrozumienie jego potrzeb, ponieważ w praktyce to sprzedawca jest wizytówką firmy i często na podstawie standardu obsługi klienta oceniana jest przez klientów jakość świadczonych przez firmę usług, w tym realizowanych przez dewelopera inwestycji. Nawet w przypadku usterkowości sprzedawanych lokali (wykryciu wad służy odbiór mieszkania, przeprowadzany po zakończeniu prac budowlanych i otrzymaniu przez dewelopera pozwolenia na użytkowanie dla inwestycji), jeżeli nabywcy mogą liczyć na wsparcie w zakresie ich usuwania przez dewelopera ze strony sprzedawców lub pracowników działu obsługi klienta, sam fakt obecności usterek nie powinien przełożyć się na gorsze opinie o deweloperze. Dlatego też przyszły sprzedawca powinien być świadomy wagi swojej roli, przy czym oczywiście z punktu widzenia pracodawcy kluczowa będzie też skuteczność działań sprzedażowych, inicjatywa oraz zaangażowanie. Ważna jest też dyspozycyjność – biura sprzedaży najczęściej otwarte są także w soboty, więc należy liczyć się z tym, że część weekendów trzeba będzie przeznaczyć na pracę, o czym warto pamiętać już na etapie aplikowania na wybrane stanowisko.

Kierunkowe wykształcenie będzie niewątpliwie atutem, ale jego posiadanie nie jest absolutnie niezbędne. W praktyce wiedza techniczna może okazać się pomocna w procesie sprzedaży, na przykład w przypadku, gdy klienci mają sporo pytań odnośnie projektu lub zastosowanych przez dewelopera rozwiązań technologicznych.

Brak doświadczenia – czy przekreśla szanse na pracę w firmie deweloperskiej

Brak doświadczenia w branży deweloperskiej może stanowić pewną trudność dla potencjalnego pracownika, ale w rzeczywistości wszystko zależy od potrzeb pracodawcy w danym momencie – jeżeli poszukuje pracownika, który będzie mógł zostać wdrożony w obowiązujące procedury i standardy, wówczas brak doświadczenia nie musi być postrzegany jako wada. Ważna jednak będzie wysoka komunikatywność, umiejętność pracy zespołowej i szybkiego przyswajania wiedzy. Z drugiej strony znajomość branży, nawet z perspektywy stanowiska innego niż sprzedażowe, dla pracownika będzie sporym ułatwieniem. Te wszystkie kwestie warto wziąć pod uwagę, planując swoją ścieżkę kariery.

Sprawdź również: odbiór domu od dewelopera kraków

Czym zajmuje się sprzedawca mieszkań

Do obowiązków specjalisty do spraw sprzedaży mieszkań w firmie deweloperskiej należy przede wszystkim pozyskiwanie nowych klientów, kontakt z klientami spółki, obsługa i nadzór nad procesem sprzedaży, realizacja zadań sprzedażowych oraz często zawieranie umów z nabywcami. W części firm deweloperskich ten ostatni punkt realizowany jest przez dedykowanych pełnomocników spółki, głównie pracowników działu obsługi klienta. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że sprzedawcy mogą być zaangażowani w proces obsługi klienta aż do momentu odbioru mieszkania i następującego po nim zawarcia umowy przenoszącej własność,Zobacz także:
Exit mobile version