Praca na magazynie –  ile zarabia operator wózka widłowego?

praca w magazynie

Na magazynie jest wiele obowiązków. Zatem, ile zarabia operator wózka widłowego? Czy jest to opłacalny zawód, a może lepiej zostać zwykłym magazynierem. Sprawdźmy zatem, z czym wiąże się taka praca i jakich korzyści można po niej oczekiwać.

Ile zarabia operator wózka widłowego – jak wygląda praca na magazynie

Praca na magazynie to praca stricte fizyczna. Do tego wiąże się ze sporą odpowiedzialnością. Trzeba bowiem przyjmować towar, składować go i wydawać z magazynu. Magazynier każdego dnia wykonuje szereg ważnych czynności.

Na magazynie znajdziemy także innych pracowników. Dlatego nic dziwnego w tym, że zastanawiamy się, ile zarabia operator wózka widłowego. O tym opowiemy poniżej.

Wśród obowiązków magazyniera można wymienić: organizowanie własnej pracy, przyjmowanie towarów na magazyn, zarządzanie zapasami magazynowymi, wprowadzania zmian, które mają poprawić działanie systemu magazynowego, składowania i przechowywanie towarów.

Ile zarabia operator wózka widłowego, a ile magazynier?

Przeprowadzono badania na temat zarobków, by przekonać się, ile zarabia operator wózka widłowego, a ile magazynier. W przypadku tego drugiego mediana zarobków wynosi 3660 zł brutto, co daje 2668 zł netto. Wiele zależało od wykształcenia danego pracownika, wielkości firmy, miejsca zamieszkania i oczywiście doświadczenia. 25% pracowników otrzymało wynagrodzenie do 3190 zł brutto, a 25% innych ponad 4210 zł brutto.

Magazynier może jednak pracować na godziny. Wtedy przeważnie stawki wahają się między 19 a 30 zł brutto za godzinę pracy. W takim wymiarze może zyskiwać 3040 zł do 4800 zł na miesiąc brutto. Nie są to zatem szczególnie wysokie zarobki. Dlatego teraz sprawdzimy, jak wygląda to w przypadku operatora wózka widłowego.

Ile zarabia operator wózka widłowego – jak zostać operatorem wózka widłowego?

Aby zostać operatorem wózka widłowego, należy spełnić następujące warunki:

A więc, ile zarabia operator wózka widłowego i jak w ogóle nim zostać? Przede wszystkim konieczne są odpowiednie uprawnienia. Należy zatem udać się na kurs, który kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym.

Do obsługi urządzeń technicznych jest zatem wymagane posiadanie:

Ile zarabia operator wózka widłowego – jak wyglądają zarobki w Polsce?

Wiele czynników wpływa na to, ile zarabia operator wózka widłowego:

Początkujący pracownik nie może oczekiwać wiele. Na początek można liczyć na 3690 zł brutto. Jednak z czasem, z rozwojem własnych umiejętności oraz firmy można liczyć na coraz to większe zarobki. Mediana w Polsce wynosi bowiem 4130 zł brutto na miesiąc.

Na najwięcej jednak mogą liczyć operatorzy wózków widłowych, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w zawodzie. Przeważnie otrzymują oni ponad 4700 zł brutto miesięcznie.

Jeśli zastanawiamy się, czy praca ta jest dla nas, warto sprawdzić nie tylko to, ile zarabia operator wózka widłowego. W tym zawodzie często można liczyć na dodatkowe korzyści, jak choćby liczne premie, prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenia na życie, karnety na siłownie i inne. Jeśli weźmiemy pod uwagę te wszelkie benefity, okazuje się, że zarobki operatora wózka widłowego mogą dojść nawet do poziomu 7-8 tys. zł brutto.

Ile zarabia operator wózka widłowego, a jakie ma obowiązki?

Na poziom wynagrodzenia miesięcznego wpływają różne czynniki, w tym także zakres obowiązków, jakie spoczywają na barkach operatora wózka widłowego. Przeważnie taki pracownik jest odpowiedzialny za utrzymanie porządku na miejscu pracy, rozładuje oraz załadunek towaru, obsługa urządzeń mechanicznych, stosowanie się do procedur na miejscu pracy.

Te wszystkie obowiązki mogą sprawiać, że to ile zarabia operator wózka widłowego, będzie znacząco wzrastać.Zobacz także:
Exit mobile version