Project manager zarobki – ile możesz zarabiać na tym stanowisku?

project manager zarobki

Kierownik projektu to osoba, która jest odpowiedzialna za terminową i poprawną realizację danego zlecenia na każdym jego etapie. To zawód, który jest powszechnie szanowany, ponieważ kojarzy się z prestiżem. Osoba pracująca na tym stanowisku musi wykazać się wieloma umiejętnościami, ponieważ zarządza nie tylko projektami, ale też całym zespołem pracowników. Project manager zarobki są naprawdę zadowalające. To właśnie wysokie wynagrodzenie jest najczęstszą przyczyną, dla której wiele osób postanawia obrać tę ścieżkę kariery.

Stanowisko project managera – na czym polega praca w tej branży?

Zadania należące do kierownika projektu są na prawdę różne – zależnie od branży i doświadczenia w zawodzie. Zatrudniona na tym stanowisku osoba znajduje się w stałym kontakcie z kierownictwem, działem marketingu czy sprzedaży. Zajmuje się opracowaniem biznesplanów, budżetowaniem, tworzeniem raportów oraz kontrolowaniem, czy wszystko przebiega zgodnie z planem. Musi wykazywać się doskonałym zorganizowaniem, kreatywnością oraz zdolnością analitycznego myślenia. To osoba, zdyscyplinowana, która potrafi zarządzać innymi.

Praca kierownika projektu w Polsce

Jakimi projektami może kierować project manager? Możliwości jest naprawdę sporo. Tak na prawdę, każde przedsiębiorstwo zajmuje się realizacją jakiegoś projektu, więc może zatrudnić koordynatora, który będzie czuwał nad postępem prac. W naszym kraju, z takich usług najczęściej korzystają firmy z branży IT, budownictwa, bankowości czy nowych technologii. W branżach tych kierownicy projektu mogą liczyć na najwyższe zarobki.

Project manager zarobki – ile możesz zarabiać?

Zarobki project managera zależą od kilka czynników – przede wszystkim od firmy, w której jest zatrudniony oraz rodzaju prowadzonych działań. Nie mniej ważne jest doświadczenie oraz to, jak wywiązywał się z wcześniej powierzonych mu zadań. W końcu od jego zdolności kierowania i innych umiejętności zależy czy firmie uda się osiągnąć zamierzone cele. Jest to odpowiedzialna praca, w której można liczyć na wysokie zarobki, jednak warto pamiętać, że przedział wynagrodzeń jest spory. Jeżeli więc rozpoczniesz pracę na tym stanowisku, nie możesz od razu liczyć na imponujące wynagrodzenie.

Ile średnio zarabia project manager?

Według informacji podanych przez Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń, zarobki brutto kierowników projektu mieszczą się widełkach od 5 150 do 8 520 zł. Oznacza to, że mediana wynagrodzeń wynosi 6 630 zł brutto. Liczyć na zarobki takie może osoba, która zdobyła już nieco doświadczenia w tej branży, ale nie jest jeszcze uznawana za specjalistę. W przypadku bardziej doświadczonych kierowników, na tym samym stanowisku można uzyskać większe wypłaty – od 6490 do 11680 zł. Są to jedyne wyliczone średnie. Warto wiedzieć, że według luźnych statystyk aż 25% project managerów zarabia więcej niż podane wyżej granice.

Junior project manager, czyli początkujący kierownik projektu

Wiele firm poszukuje kierownika projektu z wieloletnim doświadczeniem. Jak mogą je zdobyć osoby dopiero początkujące w tym zawodzie? Na przykład, korzystając z funkcji juniora project managera. Osoba taka jest zaangażowana do prowadzenia mniej skomplikowanych projektów i często pracuje pod okiem bardziej doświadczonych kierowników, dzięki czemu może zdobyć sporo wiedzy i doświadczenia. Ile zarabia project manager na początku? Pracownik taki zarabia oczywiście mniej, ale w dalszym ciągu jest to bardzo atrakcyjna wypłata. Pensja taka wynosi od 4 000 do 5 000 zł netto – czyli i tak sporo więcej, niż wynosi aktualne średnie wynagrodzenie w naszym kraju w roku 2022.

Wynagrodzenie doświadczonego projekt managera

Senior project manager to inaczej Starszy Kierownik Projekt. To doświadczona osoba, która nie obawia się poprowadzić nawet dużych i złożonych projektów. Pracuje wiele lat w tej branży, dlatego może negocjować stawki swojego wynagrodzenia. Zarobki na tym stanowisku są naprawdę wysokie i wynoszą od 12 000 nawet do 32 000 zł. Doświadczony project manager może pracować na umowę o pracę lub na zasadzie B2B, czyli buisness to buisness.

Jak widać, project manager zarobki utrzymują się na bardzo wysokim poziomie. Nic dziwnego, że oferty pracy na tym stanowisku cały czas są poszukiwane.Zobacz także:
Exit mobile version