Ile zarabia kurier pyszne.pl? Dowiedz się, od czego zależą zarobki!

Ile zarabia kurier pyszne pl

Przed podjęciem pracy rozwoziciela jedzenia warto sprawdzić, ile zarabia kurier pyszne.pl. To w dużej mierze zależy od dyspozycyjności pracownika. Poza tym dostawca też ponosi pewne koszty. Czytaj dalej i dowiedz się więcej o pracy kurierów w gastronomii!

Pyszne.pl to marka należąca do Just Eat Takeaway. Ma własną agencję i zwykle to ona podpisuje z pracownikami umowy cywilnoprawne. Dla niektórych to podstawowa forma zarobku, a inni traktują zlecenia jako uzupełnienie budżetu. Na to, ile zarabia kurier pyszne.pl, wpływa kilka składowych. Podstawowa stawka w drugim kwartale 2022 roku zwykle wynosiła od 22 do 27 zł/h brutto. Oczywiście nie jest stała, ponieważ wpływają na nią m.in. wysokość ustawowej pensji minimalnej czy sytuacja na lokalnym rynku pracy. Do tego dochodzą premie, napiwki i ewentualne bonusy finansowe.

Ile zarabia kurier pyszne.pl – stawki podstawowe, wynagrodzenie dodatkowe

W 2022 roku najniższa dopuszczalna stawka godzinowa w Polsce wynosi 19,70 zł brutto. Można się zatem pokusić o stwierdzenie, że kurier pyszne.pl zarabia zawsze więcej, niż wynosi pensja minimalna. Tryb pracy każdy ustala indywidualnie. W swoich ogłoszeniach pyszne.pl zaznacza np., że chce, aby pracownik „w każdym miesiącu realizował zlecenia przez 40 godzin (czyli ok. 10 godzin w tygodniu)”.

To pracownik decyduje o tym, czy korzysta z własnego środka transportu, czy decyduje się na pojazd firmowy. Podczas zmiany kurierskiej obejmują go ubezpieczenia OC i NNW, ważne bez względu na sposób poruszania się po mieście. W niektórych lokalizacjach dostępne są tylko rowery i skutery elektryczne. Jeśli ktoś ma własny rower, otrzymuje dodatek do wynagrodzenia na jego utrzymanie. Kurier pyszne.pl może je przeznaczyć m.in. na:

Praca kuriera pyszne.pl. Kto płaci za Internet i firmowe plecaki?

Dostawcy decydujący się na współpracę z pyszne.pl muszą korzystać z dedykowanej aplikacji Scoober. Kurierzy pyszne.pl nie dostają służbowych smartfonów, dostają 25 zł miesięcznie na pokrycie kosztów korzystania z mobilnego Internetu. Aplikacja pokazuje, skąd odebrać zamówienie i dokąd je zawieźć. Pozwala również ominąć korki. Za szybki dowóz można liczyć na premię, zwiększa się także prawdopodobieństwo otrzymania napiwku.

Jednym z elementów charakterystycznych marki pyszne.pl są pomarańczowe plecaki, płaszcze i inne części odzieży. To pracodawca zapewnia obrandowany strój i nie pobiera przy tym żadnych opłat. Zakres odpowiedzialności za użytkowane wyposażenie (w tym pojazdy) poznaje się w trakcie pierwszej zmiany i szkolenia z tzw. Kapitanem Kurierów. Co do zasady dostawcy nie przewożą gotówki dla restauracji, gdyż klienci płacą za jedzenie przy zamawianiu online.

Ile zarobisz jako kurier pyszne.pl? To zależy też od ciebie!

Przy czym pewna część pracowników z różnych względów nie wyrabia tylu godzin, ilu wymagałby pełen etat. Niektórzy mają inne obowiązki, inni chcieliby jeździć więcej, ale nie ma miejsca w grafiku. Pełna dyspozycyjność nie zawsze oznacza, że uda się wypracować maksimum. Nie bez przyczyny mówi się, że głównym źródłem zarobków w gastronomii – również dla kurierów – są napiwki od klientów.

Akurat w Polsce nie ma zwyczaju „obowiązkowego” wynagradzania obsługi. Czasami nawet najwyższa jej jakość, czyli w tym przypadku szybka dostawa smacznego posiłku, nie gwarantuje otrzymania napiwku. Nie mówiąc już o tym, że w restauracjach najchętniej zbieraliby je do wspólnej puli. Na co wystarczy to, ile zarabia kurier pyszne.pl? To już zupełnie odrębny temat.Zobacz także:
Exit mobile version