Jak wygląda praca w Biedronce? Ile można zarobić?

antoni
biedronka na liściu

Biedronka to sieć sklepów marki Jeronimo Martins. Jest to duża sieć, zatrudniająca tysiące osób w całej Polsce – obecnie jest to ponad 70 000 osób w całym kraju. Kiedyś oferowała niskie zarobki, ale dzisiaj można tam zarobić około 4000 złotych, a nawet więcej. Pensje zaczynają się od 3400 złotych brutto, a sięgają nawet 7000 złotych miesięcznie (najwięcej zarabiają kierownicy sklepów). Oferowane są bonusy, paczki dla dzieci pracowników, dopłata do karty multisport, ubezpieczenie pracownicze – kiedyś takich dodatków nie było, ale obecnie wsparcie jest coraz większe. Biedronka jest świetnym sklepem, do którego zagląda wiele osób, kupując produkty spożywcze, czasami bieliznę, ubrania, kosmetyki, alkohole. Oferta sklepu jest bogata.

Praca w Biedronce nie jest lekka

Praca w Biedronce nie jest lekka – pracuje się w kasie, a w wolnych chwilach trzeba wykładać towar lub sprzątać zaplecze sklepu, zamiatać je, czasami myć podłogę. Praca lekka nie jest, ale zarobki są wyższe niż były kiedyś. Gdy jednak zabraknie pieniędzy do pensji to zawsze jest https://www.saverium.pl/. Firma pomoże, użyczy pieniędzy niedrogo i na określony termin. 

W uniformie i na zmiany

Pracownicy Biedronki mają służbowe stroje z wizerunkiem Biedronki, noszą imienne plakietki. Jest to ich obowiązek. Muszą być widoczni. Mają pół godziny przerwy w czasie pracy, a poza tym pracują szybko oraz bardzo intensywnie. Praca jest wymagająca, osób w sklepie jest niewiele, około 4-5 na zmianie. Jest to praca dla osób szybkich, z refleksem, potrafiących pracować szybko oraz intensywnie. Kasa, wykładanie towaru, sprzątanie – tym wszystkim muszą zajmować się pracownicy. Nie ma podziału zadań, oczekuje się szybkości, solidności, bezbłędności. Kasjer nie powinien się mylić. Jest to ważne, ale pomyłki się zdarzają, ponieważ zmęczenie i przepracowanie do tego się przyczyniają. Pracownicy starają się nie mylić, lecz nie jest to dla nich wcale łatwe. Praca jest zmianowa, pracuje się na dwie zmiany, od rana do wieczora, ponieważ Biedronka jest czynna do godziny 21.00. Godziny pracy są długie, ale pracownicy o tym wiedzą i są na to przygotowani. Pracują od poniedziałku do soboty, jeden dzień mają wolny, do tego jest niedziela, ponieważ większość niedziel teraz to nie są dni handlowe. Pracownicy czasami muszą nosić cięższe rzeczy, ale na szczęście do dyspozycji mają też wózki widłowe, na których mogą układać towary i przewozić je w określone miejsce. Wprowadzenie wózków widłowych ułatwiło znacząco pracę. 

Elastyczny czas pracy to też atut

W Biedronce można pracować na pół etatu, na cały etat lub kilka dni w miesiącu. Dzięki temu w tych sklepach dorabiają studenci, seniorzy oraz młode mamy. Jest to jakaś propozycja dla każdego, dająca możliwość zarobienia pieniędzy i dorobienia do renty, emerytury czy studenckiego stypendium. Z tego powodu Biedronka cieszy się popularnością – pozwala na elastyczny czas pracy, a to jest dużym atutem dla osób mających inne zobowiązania lub nie chcących pracować na pełny etat, lecz wybierających część takiego etatu. Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też