Przeglądasz teraz

Poradniki

Praca z żywnością - wymagania i zasady

Praca z żywnością – wymagania i zasady

Praca z żywnością to więcej niż tylko gotowanie i podawanie. To również odpowiedzialność za zdrowie i dobrostan konsumentów. Jakie są główne zasady i wymagania, które musisz spełnić, aby działać profesjonalnie w tej branży? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Freistellung – jak uzyskać zwolnienie z podatku budowlanego?

Każda osoba prowadząca własny biznes za granicą wie, jak ważne jest przestrzeganie przepisów, które oczywiście mogą znacząco różnić się od tych w Polsce. Warto już na samym początku odpowiednio zabezpieczyć interesy i w spokoju skupić się na rozwijaniu przedsiębiorstwa. Otworzyłeś niedawno firmę budowlaną w Niemczech i nie znasz dokładnie obowiązującego tam prawa? Nic nie szkodzi! W poniższym tekście tłumaczymy co zrobić, aby zadbać o prawidłowe prowadzenie wszystkich formalności. Sprawdź, jak załatwić Freistellung, czyli zwolnienie z podatku budowlanego!

Sukces bez granic: odkryj możliwości w pracy dla niepełnosprawnych

Sytuacja osób niepełnosprawnych na rynku pracy jest trudna. Z jednej strony wciąż istnieją liczne bariery fizyczne oraz instytucjonalne, które utrudniają znalezienie pracy. Z drugiej strony wciąż trzeba się liczyć z nieuczciwymi pracodawcami, którzy traktują orzeczenie o niepełnosprawności tylko i wyłącznie jako sposób na redukcję kosztów zatrudnienia. Na szczęście powyższe przeszkody nie pozbawiają możliwości osiągnięcia sukcesu w karierze zawodowej.

Jak funkcjonuje klauzula poufności w umowie o pracę?

Jest całkiem możliwe, że w pewnym momencie swojego życia zawodowego musiałeś/ musiałaś podpisać klauzulę poufności w umowie o pracę, ale czym dokładnie są te klauzule, co oznaczają i czy zawsze konieczne jest zawarcie klauzuli poufności w umowie? W tym artykule udzielimy odpowiedzi na te i inne pytania związane z klauzulami poufności.

Pierwsza praca w Niemczech – jak nie dać się oszukać?

Podjęcie pracy w Niemczech to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością. Musimy w tym wypadku być ostrożni, tak aby cieszyć się bezpiecznymi zarobkami poza granicami kraju. Sprawdźmy zatem, jak nie dać się oszukać i o czym pamiętać podczas poszukiwań pierwszej pracy w Niemczech. Co jest najważniejsze?

Co to jest curriculum vitae?

Pierwsze CV zostało stworzone w 1482 roku przez Leonarda da Vinci, kiedy to napisał list do władcy Mediolanu,…
jak poprawnie napisać cv

Jak poprawnie napisać CV?

Wydawać by się mogło, że w dzisiejszych czasach mamy sporo ofert pracy. Mówi się, że bezrobocie spadło, ale…
co robi dentysta

Jak wygląda praca stomatologa?

Pracownicy gabinetów stomatologicznych dbają o zęby swoich pacjentów. Oprócz przeglądów i leczenia oferują szerokie spektrum usług o charakterze medycznym, pomagają w pielęgnacji i udzielają rad. Sprawdź, co robi stomatolog w pracy.
Jak zostać ogrodnikiem?

Jak zostać ogrodnikiem?

Zakładanie ogrodu, pielęgnacja roślin to ostatnimi czasy bardzo popularne zajęcie. Obcowanie z roślinami jest upragnioną formą aktywnego relaksu.…