Przeglądasz teraz

Poradniki

58 artykuł
Mężczyzna siedzący przy biurku korzysta z telefonu i laptopa, aby sprawdzić swoje transakcje hedgingowe na rynku walutowym

Czym są transakcje hedgingowe?

Jednym z kluczowych elementów składających się na sukces inwestycji jest umiejętne zarządzanie ryzykiem. Transakcje hedgingowe są narzędziem pozwalającym inwestorom chronić swoje portfele przed niekorzystnymi wahaniami cenowymi. Dowiedz się, czym są dokładnie transakcje hedgingowe. Podpowiadamy również, dlaczego warto skorzystać z aplikacji mobilnej, takiej jak OANDA TMS Brokers, aby sprawnie zabezpieczyć swoje inwestycje.

Prawo pracy: Jak adwokat może wspierać pracowników i pracodawców?

Czy wiesz, jak adwokat specjalizujący się w prawie pracy może stać się Twoim sprzymierzeńcem w rozwiązywaniu problemów? Niezależnie od tego, czy jesteś pracownikiem poszukującym sprawiedliwości, czy pracodawcą dążącym do optymalizacji swoich procesów prawnych, ten tekst rzuci światło na korzyści płynące z profesjonalnego doradztwa prawnego.
Co oznacza działanie na szkodę spółki? Dowiedz się!

Co oznacza działanie na szkodę spółki?

Zarządzanie spółką wymaga nie tylko przemyślanych decyzji, ale również otwartej i klarownej komunikacji między członkami zarządu. Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy decyzje jednego z kierowników przyczyniły się do powstania znaczących szkód w firmie? Jakie działania możemy zakwalifikować jako zagrażające spółce? Omawiamy te kwestie w poniższym artykule.
Jak wyróżnić firmę na tle konkurencji? Sprawdź!

Jak wyróżnić swoją firmę na tle konkurencji?

Ogromna konkurencja panuje dziś w niemal każdej branży, dlatego też, chcąc pozyskać nowych klientów, trzeba w jakiś sposób wyróżnić swoją firmę. Przedsiębiorcy powinni mieć na uwadze, że ważne są nie tylko ogólnie pojęte działania marketingowe, lecz również budowanie marki własnej. W jaki sposób możemy wyróżnić naszą firmę na tle konkurencji? Sprawdzamy!
Praca z żywnością - wymagania i zasady

Praca z żywnością – wymagania i zasady

Praca z żywnością to więcej niż tylko gotowanie i podawanie. To również odpowiedzialność za zdrowie i dobrostan konsumentów. Jakie są główne zasady i wymagania, które musisz spełnić, aby działać profesjonalnie w tej branży? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Freistellung – jak uzyskać zwolnienie z podatku budowlanego?

Każda osoba prowadząca własny biznes za granicą wie, jak ważne jest przestrzeganie przepisów, które oczywiście mogą znacząco różnić się od tych w Polsce. Warto już na samym początku odpowiednio zabezpieczyć interesy i w spokoju skupić się na rozwijaniu przedsiębiorstwa. Otworzyłeś niedawno firmę budowlaną w Niemczech i nie znasz dokładnie obowiązującego tam prawa? Nic nie szkodzi! W poniższym tekście tłumaczymy co zrobić, aby zadbać o prawidłowe prowadzenie wszystkich formalności. Sprawdź, jak załatwić Freistellung, czyli zwolnienie z podatku budowlanego!

Sukces bez granic: odkryj możliwości w pracy dla niepełnosprawnych

Sytuacja osób niepełnosprawnych na rynku pracy jest trudna. Z jednej strony wciąż istnieją liczne bariery fizyczne oraz instytucjonalne, które utrudniają znalezienie pracy. Z drugiej strony wciąż trzeba się liczyć z nieuczciwymi pracodawcami, którzy traktują orzeczenie o niepełnosprawności tylko i wyłącznie jako sposób na redukcję kosztów zatrudnienia. Na szczęście powyższe przeszkody nie pozbawiają możliwości osiągnięcia sukcesu w karierze zawodowej.

Jak funkcjonuje klauzula poufności w umowie o pracę?

Jest całkiem możliwe, że w pewnym momencie swojego życia zawodowego musiałeś/ musiałaś podpisać klauzulę poufności w umowie o pracę, ale czym dokładnie są te klauzule, co oznaczają i czy zawsze konieczne jest zawarcie klauzuli poufności w umowie? W tym artykule udzielimy odpowiedzi na te i inne pytania związane z klauzulami poufności.

Pierwsza praca w Niemczech – jak nie dać się oszukać?

Podjęcie pracy w Niemczech to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością. Musimy w tym wypadku być ostrożni, tak aby cieszyć się bezpiecznymi zarobkami poza granicami kraju. Sprawdźmy zatem, jak nie dać się oszukać i o czym pamiętać podczas poszukiwań pierwszej pracy w Niemczech. Co jest najważniejsze?

Co to jest curriculum vitae?

Pierwsze CV zostało stworzone w 1482 roku przez Leonarda da Vinci, kiedy to napisał list do władcy Mediolanu,…
jak poprawnie napisać cv

Jak poprawnie napisać CV?

Wydawać by się mogło, że w dzisiejszych czasach mamy sporo ofert pracy. Mówi się, że bezrobocie spadło, ale…
co robi dentysta

Jak wygląda praca stomatologa?

Pracownicy gabinetów stomatologicznych dbają o zęby swoich pacjentów. Oprócz przeglądów i leczenia oferują szerokie spektrum usług o charakterze medycznym, pomagają w pielęgnacji i udzielają rad. Sprawdź, co robi stomatolog w pracy.