Makijaż na rozmowę kwalifikacyjną. Podkreśl swoje atuty i zyskaj więcej pewności siebie

antoni
makijaż rozmowa kwalifikacyjna

Rozmowa w sprawie pracy to bardzo ważny moment. Potrzeba wówczas dużo pewności siebie, w czym pomaga odpowiednie wykreowanie swojego wizerunku. Jednym z jego istotnych elementów jest makijaż na rozmowę kwalifikacyjną. Sprawdź, jak go wykonać!

Zostałaś zaproszona na rozmowę w sprawie wymarzonej pracy? Musisz zatem zrobić dobre wrażenie na rekruterach, którzy ją z tobą przeprowadzą. Liczy się wszystko – zarówno zawodowe kompetencje, jak i wizerunek wpisujący się w wartości firmy. Dlatego warto starannie dobrać ubranie oraz przemyśleć makijaż, jaki wykonasz w tak ważnym dniu. O tej ostatniej kwestii przeczytasz poniżej.

Idealny makijaż na rozmowę kwalifikacyjną

Strój, fryzura, makijaż – to wszystko pokazuje osobom przeprowadzającym rozmowę kwalifikacyjną, że zależy ci na pracy w ich firmie. Niezależnie od stanowiska, na jakie aplikujesz, musisz dobrze się zaprezentować. Jest to dosyć trudne, ponieważ makijaż na rozmowę o pracę nie może rzucać się w oczy, ale jednocześnie ma wydobywać atuty urody. Makijaż wieczorowy to nie jest dobry wybór na tę okazję. Lepiej sprawdzi się makijaż biznesowy lub naturalny. 

Makijaż na rozmowę o pracę krok po kroku

Jak wykonać makijaż na rozmowę o pracę krok po kroku? Przede wszystkim nie maluj się pięć minut przed wyjściem, zostaw sobie więcej czasu. Możesz się stresować, dlatego precyzyjne nakładanie kosmetyków potraktuj jako czynność, która cię zrelaksuje i ukoi skołatane nerwy. Makijaż powinien być subtelny, co nie znaczy, że łatwo go wykonasz. Nasze porady powinny jednak pomóc. Na pewno podołasz zadaniu!

Wyrównany koloryt skóry

  1. Makijaż zacznij od przygotowania skóry. Oczyść ją, tonizuj, a następnie nałóż krem nawilżający. 
  2. Aby podkład dobrze się trzymał, zastosuj najpierw bazę pod makijaż, a za pomocą korektora ukryj cienie oraz inne przebarwienia. 
  3. Następnie nałóż kosmetyk – warto użyć do tego gąbeczki, która dokładnie i równomiernie rozprowadzi go po całej twarzy. 
  4. Policzki delikatnie zaakcentuj różem, a na koniec użyj matującego pudru. 

Świecąca cera może odebrać pewność siebie, więc przed wejściem na rozmowę skontroluj jej stan i w razie potrzeby zastosuj bibułkę wchłaniającą nadmiar sebum.

Podkreślone oko

Ważny element biznesowego makijażu to podkreślone oko. To jednak nie będzie kocie spojrzenie, w którym główną rolę gra eyeliner, a jasny cień (na przykład beżowy) oraz mocno wytuszowane rzęsy. Należy przy tym pilnować, by nich nie skleić, więc wyczesywanie nadmiaru tuszu to kolejny ważny etap w makijażu, który wykonasz przed rozmową o pracę. Wyreguluj i delikatnie zaznacz brwi kredką lub cieniem, a jeśli są naturalnie wyraźne, przeciągnij po nich żelem bądź mydełkiem do brwi, by ujarzmić włoski.

Kolor ust

Ważnym elementem każdego make-upu są usta. Poświęć czas na to, by ładnie się prezentowały. Przede wszystkim wykonaj peeling, który usunie suche skórki, a przy okazji nawilży wargi. Warto także zastosować balsam – właściwie na tym można zakończyć makijaż. Jednak jeżeli nie możesz obejść się bez pomadki, niech jej kolor będzie zbliżony do naturalnej barwy ust. Błyszczyk i krwistoczerwoną szminkę lepiej zostawić na inną okazję.

Fryzura jest dopełnieniem makijażu. O czym pamiętać?

Hollywoodzkie fale podczas rozmowy o pracę? To niezbyt dobry pomysł. Fryzurę warto stonować i postawić na przykład na proste włosy. Dłuższe najlepiej upiąć w klasycznego koka lub zebrać w koński ogon. Takie uczesanie też może być efektowne i nada biznesowej stylizacji lekkiego pazura. Unikaj natomiast błyszczących albo infantylnych ozdób. Warto kierować się zasadą „im mniej, tym lepiej”.

Kreowanie wizerunku gwarancją sukcesu

Wymarzoną pracę otrzyma ta osoba, która najlepiej się zaprezentuje. Właśnie dlatego strój, makijaż i fryzura są tak istotne dla kreowania wizerunku profesjonalisty. Jeśli jesteś pewna swojego wyglądu, mimowolnie odbije się to w postawie ciała. Można bez kompleksów podejść do rozmówcy, przedstawić mu swoją wiedzę oraz wizję stanowiska.

Makijaż na rozmowę kwalifikacyjną – podsumowanie

Podczas rozmowy o pracę makijaż nie jest najważniejszy, ale na pewno poprawia samopoczucie. Aby nie odstraszyć pracodawcy, postaw na biznesowy look, w którym dominują neutralne barwy. Należy unikać połysku, stawiając na matowe wykończenia make-upu. Makijażowe eksperymentu warto odłożyć na mniej formalną okazję.



Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też