Zadbaj problematyczną skórę – dodaj sobie pewności przed ważną rozmową o pracę!

antoni
problematyczna skóra

Liczne stany zapalne i trądzik to nie tylko domena młodzieży. Coraz więcej dojrzałych osób boryka się z tym problemem. To wcale nie dodaje pewności siebie na rozmowie kwalifikacyjnej. Poznaj skuteczne metody pielęgnacji, by sobie z tym poradzić!

Pierwsze wrażenie, które zrobisz na potencjalnym pracodawcy, to jedna z najbardziej stresujących kwestii. Wiele zależy również od twojego charakteru i stylu bycia. Na szczęście możesz się świetnie przygotować na wielu płaszczyznach. Oprócz obowiązkowej wiedzy merytorycznej zadbaj o swój wygląd. Mamy na myśli szczególnie trudne do wyleczenia stany zapalne. Po co to robić? Przede wszystkim dla siebie. Uwierz nam – stan skóry bardzo często obniża samoocenę i pewność siebie, co w konsekwencji może wpłynąć na postrzeganie ciebie na rozmowie o pracę. Sprawdź, jak to zrobić!

Trądzik – wróg pięknej skóry

Trądzik jest chorobą dermatologiczną o bardzo złożonej strukturze. W wieku młodzieńczym wynika przede wszystkim ze zmian, jakie naturalnie zachodzą w organizmie. Zaskórniki na brodzie u 35 latka są sygnałem, że coś jest nie tak. W ciągu ostatnich lat kwestia trądziku u dorosłych stała się niezwykle popularna. Wielu producentów podąża tym trendem i wypuściło na rynek specjalne kosmetyki. Jak objawia się trądzik? Sprawdź, czy dotyczy ciebie i masz:

  • zmiany zapalne;
  • zaskórniki otwarte i zamknięte;
  • zwiększone wydzielanie sebum;
  • problem z nadmierną keratynizacją naskórka (wyraźnie grubsza cera, o szarym kolorycie).

Trądzik – przyczyny powstawania uporczywych zmian

Czynniki powodujące trądzik są złożone i często oddziałują wspólnie, co przekłada się na niekorzystny wygląd skóry. W wieku dojrzewania pojawia się tzw. trądzik młodzieńczy, który powinien z czasem się wyciszyć i ustąpić. Za główne przyczyny dermatozy w późniejszym czasie uważa się:

  • nadmierną aktywność gruczołów łojowych;
  • uwrażliwienie receptorów skórnych na działanie hormonów;
  • zaburzenia pracy układu hormonalnego – zespół policystycznych jajników;
  • przewlekły stres;
  • nieodpowiednią dietę, opartą na gotowych, przetworzonych produktach;
  • zbyt agresywną i niedostosowaną do potrzeb skóry pielęgnację.

Jak skutecznie zniwelować trądzik?

Czy trądzik można zniwelować raz na zawsze? Na pewno to długa droga, gdzie kluczem do sukcesu, jest odnalezienie przyczyny. Konieczne jest działanie na wielu płaszczyznach jednocześnie. Niezbędne działania to:

  • opieka lekarza dermatologa, który wystawi odpowiednią diagnozę, skieruje na ewentualne badania dodatkowe oraz wprowadzi konieczne środki farmakologiczne – diagnoza jest bardzo ważna, ponieważ często zmiany skórne są podobne do zupełnie innego schorzenia;
  • delikatna, ale konkretna pielęgnacja oparta na dobrej jakości substancjach aktywnych takich jak kwas salicylowy, algi, olejek z drzewa herbacianego, pantenol, witamina A, niacynamid;
  • rezygnacja z podrażniających kosmetyków, które nie są odpowiednie dla skóry z aktywnymi zmianami – peeling gruboziarnisty do twarzy należy zastąpić enzymatycznym;
  • troska o codzienną dietę – eliminacja fast-foodów i przetworzonych produktów;
  • podaż dużej ilości wody, minimum 2 litry dziennie;
  • aktywność fizyczna, która pomaga rozładować napięcie, a co za tym idzie – skumulowany stres, czyli czynnik pogłębiający zmiany trądzikowe.

Makijaż a trądzik – kamuflaż na rozmowę kwalifikacyjną

Leczenie zmian trądzikowych jest bardzo trudne. Często trwa latami, z fazami względnego spokoju i nasilenia. Jeśli widzisz znaczne pogorszenie skóry, a czeka cię ważna rozmowa kwalifikacyjna – wykorzystaj doskonałe właściwości kamuflujące makijażu. Wystarczy dobry korektor i podkład, aby poczuć się zdecydowanie lepiej we własnej skórze. Pamiętaj, że ich odcienie muszą się idealnie stapiać z kolorem twojej cery. 

Trądzik potrafi skutecznie uprzykrzać życie i codzienne funkcjonowanie. Najczęściej nasila się wtedy, kiedy czeka cię ważna rozmowa w sprawie pracy. Nie daj za wygraną i walcz o piękną skórę. W awaryjnych sytuacjach wykorzystuj kamuflaż i idź z podniesioną głową.



Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też