Jak poprawnie napisać CV?

antoni
jak poprawnie napisać cv

Wydawać by się mogło, że w dzisiejszych czasach mamy sporo ofert pracy. Mówi się, że bezrobocie spadło, ale i tak wiele osób ma problem z tym, aby znaleźć dla siebie odpowiednią pracę. Z czego to wynika? Zastanówmy się, czy mamy oby na pewno mamy poprawnie napisane CV. To właśnie nasz życiorys jest naszą wizytówką. Jest to nasz pośrednik pomiędzy nami i pracodawcą. Tylko i wyłącznie dobrze napisane i zaprojektowane CV, daje nam gwarancję, że zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Co powinniśmy wiedzieć o poprawnym pisaniu CV?

Wybór szablonu

Obecne CV mało co przypomina CV, które pisało się lata temu. Kiedyś CV raczej było proste i można powiedzieć, że graficznie jedno od drugiego niewiele się od siebie różniło. Obecnie mamy do wyboru sporo szablonów. Szablony znajdziemy tutaj https://bananacv.com/szablony. Najważniejsze jest to, aby szablon był dopasowany bezpośrednio pod zawód, na który aplikujemy. Gdy chcemy zostać marketingowcem w danej nowoczesnej firmie, to możemy zaszaleć, ale należy zachować umiar. Wiadomo, że co za dużo, to niezdrowo. 

Z kolei, jeśli aplikujemy na stanowisko urzędnicze, to graficznie powinniśmy sobie dać nieco na wstrzymanie. Mogłoby to być źle odebrane i nawet pomimo naszych umiejętności i doświadczenia, nie dostalibyśmy zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. Wyczucie stylu w CV jest niesamowicie ważne. Niezmiernie ważne jest także dopasowanie CV do zawodu, do którego aplikujemy. Inny napiszemy życiorys do wojska, a inny do pracy jako stylistka paznokci. 

Skorzystaj z dobrych porad

Gdy od dłuższego czasu nie poszukiwaliśmy pracy, to możemy mieć niemały problem z napisaniem poprawnie CV, chociaż nie ma w nich zbyt dużo informacji. Powinniśmy wiedzieć, że obecnie mamy to nieco bardziej ułatwione, ponieważ możemy co nieco podejrzeć w sieci. Na różnego rodzaju blogach oraz stronach internetowych, znajdziemy sporo cennych porad oraz informacji. 

Jedną z takich stron, którą możemy polecić, jest http://schronisko.zgora.pl/. Jak widać na załączonym obrazku, w swoim krótkim życiorysie, można popełnić sporo błędów, które tak naprawdę dyskwalifikują nas na samym starcie. Nie dopuszczajmy do nich. Chyba najpopularniejszym błędem popełnianym w życiorysie jest wpisywanie wszystkich ukończonych szkół. Sporo osób w swoim CV ma wpisaną szkołę podstawową, a niektórzy nawet przedszkole. Jest to absolutnie niedopuszczalne. Zapamiętajmy sobie to. 

Zgrozą istną jest wpisanie do swojego CV błędnego numeru. Powinniśmy go sprawdzić kilka razy, ponieważ wówczas pracodawca nawet nie miałby jak do nas zadzwonić. Kolejną ważną rzeczą jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Bez takiej zgody pracodawca nie może nawet wziąć pod uwagę naszego zgłoszenia. 

Popracujmy zatem nieco nad naszym CV, a na pewno nie będzie ono zawierało żadnych błędów. Co więcej, uda nam się relatywnie szybko znaleźć nową pracę. Gdy pisanie tego rodzaju dokumentów nie jest naszą mocną stroną, to możemy nawet poprosić o pomoc specjalistów w tejże dziedzinie.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też