Gdzie szukać pracy dla piekarza

Avatar
Gdzie szukać pracy dla piekarza

W dzisiejszych czasach stanowisko pracy jest niepewne. Ciągle zmieniające się przepisy, podwyżki cen, pandemia. Z dnia na dzień możemy okazać się osobami bez stałego źródła utrzymania. Lecz fach w ręku to as, którego nie każdy pracownik posiada. Wyuczony zawód rzemieślniczy, taki jak piekarz, krawiec, szewc, to w dzisiejszych czasach wyjątek. Wszystkich ciągnie do ukończenia szkoły wyższej, posiadania szeregu tytułów przed nazwiskiem. Powoli wracają do łask te jednak najbardziej potrzebne zawody. Nikt bowiem oprócz szewca nie naprawi nam butów. Nikt oprócz piekarza nie upiecze nam pysznego, pachnącego chleba. Chociaż dziś w każdym większym sklepie można znaleźć pieczywo wypiekane na miejscu, z pewnością nie może się równać tradycyjnemu wykonaniu. W sklepach do piekarników wsadzane są mrożone półprodukty. Wyglądają jak pieczywo, lecz mają z pewnością mniej wartości odżywczych niż prawdziwy chleb. I gwarantuję, że posiadają krótszy termin przydatności do spożycia. Tak więc, są zawody które nie wyginą. Lecz co w przypadku, gdy piekarz straci swoje stanowisko? Gdzie piekarz może szukać pracy?

Miejsce pracy dla piekarza

Ofert pracy można szukać wszędzie. To znaczy po pierwsze warto udać się do urzędu pracy, aby zgłosić swoją gotowość do podjęcia dalszej pracy zarobkowej. Dodatkowo osoba poszukująca pracy otrzyma zasiłek dla bezrobotnych oraz zostanie objęta ubezpieczeniem społecznym. To na start już sporo. Można liczyć na ofertę pracy z urzędu pracy, lecz w międzyczasie należy wziąć szczęście we własne ręce i szukać również samodzielnie. Oferty pracy są dostępne w Internecie na wielu stronach, np. OLX, Gumtree, Pracuj.pl, Indeed. Informacje o wolnych wakatach często można spotkać również na witrynach sklepów. Warto szukać odpowiedniego pracodawcy i jednocześnie być szukanym. Oznacza to, żeby wpisać swoje predyspozycje jako osoba, która szuka nowego pracodawcy, czyli jako osoba która chce pracę. Dodatkowo można wesprzeć się mediami społecznościowymi i starą metodą poczty pantoflowej. Czyli popytać, dać znać znajomym i bliskim. 

Specyfikacja pracy piekarza

Piekarz jest jednak specyficznym zawodem. Może podjąć pracę w piekarni, bądź przebranżowić się na inny dział. Sieci handlowe, posiadające w swojej ofercie własne wyroby, muszą zatrudniać piekarza na etacie. Może to być piekarz-cukiernik. Specjalizacja bowiem jest wskazana, ponieważ zwiększa obszar poszukiwać owej pracy. Wypieki, tworzone tradycyjnie, są dobrem luksusowym. Dlatego może warto pomyśleć nad założeniem własnego biznesu? Piekarnie rzemieślnicze cieszą się niemałym zainteresowaniem. Konsument chciałby jeść zdrowo i smacznie. Na pewno chleb, bułki i ciasta np. tarta z ciasta francuskiego robione według tradycyjnych receptur i pachnące dwie przecznice w koło przyciągną stałych klientów. Warto zaryzykować. Początkowo może to być domowy piec i zamówienia wśród znajomych. Z czasem będzie potrzebny sprzęt specjalistyczny a co za tym idzie większa podaż pieczywa. Popyt na chleb i bułki będzie zawsze. Jesteśmy tradycyjnym narodem i bez pieczywa nie obejdzie się żaden obywatel. 

Podsumowanie

Piekarz może szukać wolnego etatu w miejscach, w których szukają również inni bezrobotni. Z uwagi jednak na sytuację w kraju, gdzie obecnie znów mamy kreowany rynek przez pracownika, to piekarz może przebierać w ofertach pracy. Specjaliści są poszukiwani wszędzie. I w większych miastach i na wsiach. Fach w ręku to jednak gwarancja sukcesu. Jeśli nie ma możliwości zatrudnienia u kogoś to należałoby pomyśleć nad otworzeniem jednoosobowej działalności gospodarczej. Jeśli produktami do wypieku pieczywa będą naturalne i swojskie składniki to wzmocni również gospodarkę okolicy. Dodatkowo warto dopytać się o stosowne dofinansowania. Czy to na modernizację pomieszczenia, czy na regionalizację produktów czy unowocześnienie sprzętu do wypieków. Kto pyta, nie błądzi. Warto mieć oczy i uszy szeroko otwarte i korzystać z każdej, przydarzającej się okazji. Piekarz to specyficzny zawód, lecz mamy gwarancję że będzie potrzebny jeszcze przez najbliższe kilkadziesiąt lat. Pieczywo nie można niczym zastąpić, tak samo jak wybitnego piekarza.



Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też