Chcesz pracować jako sommelier? Zarobki powinny cię zainteresować

antoni
sommelier zarobki

Sommelier zarobki to temat, który Cię interesuje? Jeśli tak, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. W kolejnych akapitach znajdziesz ważne informacje na temat pracy w tym wyjątkowym zawodzie.

Sommelier – znawca win

Znawca win to najprostszy opis zawodu sommeliera. Osoba pracująca na tym stanowisku to specjalista, który dzięki swojej wiedzy oraz doświadczeniu potrafi dobrze i sprawnie doradzić w kwestii win. Jeśli chcesz podjąć pracę w tym zawodzie, powinieneś wiedzieć, że wymaga ona dużej wiedzy oraz odpowiedniego przygotowania. Praca sommeliera polega na selekcji trunków dla gości restauracji lub winiarni. Osoba wykonująca pracę na tym stanowisku zajmuje się także profesjonalnym serwowaniem wina. Oto najważniejsze obowiązki sommeliera:

  • prezentacja oraz otwieranie wina,
  • posługiwanie się techniką dekantacji win,
  • prowadzenie degustacji trunków,
  • uzupełnianie zapasów w magazynie,
  • nadzorowanie przechowywanego towaru.

Dobry sommelier to osoba, która jest prawdziwym pasjonatem wina. Swobodnie opowiada o trunkach z różnych zakątków świata i regularnie uzupełnia swoją wiedzę o nowe informacje. Zdobycie doświadczenia wymaga czasu oraz wysiłku, ale na pewno warto. Jeśli bowiem jesteś pasjonatem wina, taka praca przyniesie Ci wiele radości oraz satysfakcji. 

Cabernet sauvignon i inne specjały

Dobry sommelier powinien regularnie zdobywać nową wiedzę. Najważniejsza w tym zawodzie jest oczywiście ta dotycząca bardziej lub mniej popularnych trunków. Oto kilka specjałów, które dobry sommelier powinien znać:

  • Cabernet sauvignon [https://naszewino.pl/cabernet-sauvignon] – najpopularniejsza odmiana, która służy do produkcji wytrawnych oraz słodkich win. Taki trunek ma bardzo bogaty smak, ma nuty czarnej porzeczki, której mogą towarzyszyć inne smaki takie jak zioła, czekolada czy zielona papryka. Takie wino bardzo dobrze komponuje się z mięsnymi potrawami oraz ciężkimi sosami.
  • Chardonnay – biała odmiana winorośli, jest bardzo popularna. Dzięki niej możliwe jest otrzymanie lekkiego i przyjemnie orzeźwiającego wina. Ta odmiana służy także do produkcji ciężkich win. Delektując się winem z tej odmiany, można wyczuć różne przyjemne aromaty i smaki jak na przykład śliwka, jabłko, gruszka czy mango, co zależy od miejsca i klimatu.
  • Pinot Noir – ta odmiana jest określana jako jedna z najszlachetniejszych. Najbardziej charakterystyczne dla tej odmiany nuty to malina, śliwka, owoce leśne, fiołki oraz migdały. Takie wino najlepiej smakuje z wołowiną, jagnięciną oraz wędlinami. Ten czerwony szczep występuje głównie we Francji, Niemczech, Włoszech oraz Austrii.

Sommelier zarobki

Śmiało można nazwać ciekawą pracę, jaką wykonuje sommelier. Zarobki to kolejna ważna kwestia, którą warto sprawdzić przed podjęciem decyzji o zdobyciu kwalifikacji do wykonywania tego zawodu. Okazuje się, że sommelier może zarabiać nawet 7000 zł brutto miesięcznie. Warto jednak pamiętać, że jest to zależne od przynajmniej kilku ważnych czynników. Mowa tutaj o charakterze oraz miejscu pracy, kwalifikacjach czy doświadczeniu. Sommelier często może liczyć także na napiwki, co jest dodatkowym, przyjemnym bonusem w pracy.

Aby zostać sommelierem i cieszyć się dobrymi zarobkami, należy zadbać o zdobycie odpowiednich kwalifikacji. Profesjonalne szkolenie sommelierskie to podstawa. Poniżej znajdziesz więcej informacji na ten temat.

Szkolenie sommelierskie – najważniejsze informacje

Dzięki profesjonalnemu szkoleniu sommelierskiemu, można zdobyć wiedzę oraz kwalifikację pozwalające na pracę w zawodzie. Podczas takiego szkolenia poruszane są różne przydatne zagadnienia takie jak wykorzystywane szczepy podczas produkcji win, techniki podawania trunków, proces fermentacji czy historia różnych trunków. Jeśli ktoś interesuje się taką tematyką, odbycie szkolenia sommelierskiego będzie samą przyjemnością. Oferta szkoleń jest bardzo bogata, a więc nietrudno znaleźć w niej coś dla siebie.



Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też