8 kierunków studiów, po których możesz liczyć na dobrze płatną pracę

antoni
studenci poszukują dobrze płatnej pracy

Znalezienie dobrej pracy po studiach nie należy do najprostszych zadań. Warto jednak wiedzieć, że absolwenci niektórych kierunków mogą liczyć na ciekawe stanowiska i atrakcyjne wynagrodzenie. Poznaj nasz ranking i dowiedz się, po jakich studiach możesz liczyć na interesującą pracę i spore zarobki.  

Prawo i medycyna – stałe miejsce na podium

Studia to dla wielu osób najlepszy okres w życiu. Możliwość pogłębiania wiedzy z interesującej dziedziny, zawieranie ciekawych znajomości, a także atrakcyjne zniżki w transporcie publicznym, instytucjach kultury, hotelach, restauracjach, które zapewnia legitymacja studencka i bieżąca naklejka i hologram na legitymację studencką. Co roku przygotowane są rankingi najlepszych kierunków studiów. W zależności od aktualnych trendów na rynku pracy, niektóre kierunki z roku na rok tracą lub zyskują na popularności. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja z najbardziej prestiżowymi kierunkami, które od wielu lat utrzymują się w ścisłej czołówce. Prawo i medycyna to kierunki, które od wielu lat gwarantują znalezienie dobrze płatnej pracy po ukończeniu studiów oraz ogromne możliwości rozwoju. Popularność prestiżowych studiów przekłada się również na ogromną konkurencję i duże wymagania podczas procesu rekrutacji. Absolwenci prawa lub medycyny muszą liczyć się ze stałym pogłębianiem wiedzy na długo po opuszczeniu uniwersyteckich murów. 

Informatyka, ekonomia, finanse i rachunkowość – gwarancja zatrudnienia dla absolwentów

Rozwój nowoczesnych technologii wpływa na zwiększone zapotrzebowanie na specjalistów IT. Studia informatyczne to nie tylko spore zarobki, ale także możliwość stałego rozwoju. Absolwenci kierunków informatycznych mogą podjąć pracę w największych firmach z branży IT lub instytucjach państwowych. Warto jednak pamiętać, że studia informatyczne nie należą do najłatwiejszych, zwłaszcza na prestiżowych uczelniach współpracujących z cenionymi koncernami IT. Ekonomia oraz finanse i rachunkowość również od wielu lat zajmują wysokie miejsce w rankingach najpopularniejszych kierunków studiów. Specjaliści z dziedziny ekonomii mają ogromne możliwości pracy, zarówno w niewielkich przedsiębiorstwach, instytucjach państwowych, jak i globalnych korporacjach, mogą również liczyć na atrakcyjne wynagrodzenie na początku kariery zawodowej. Podobna sytuacja dotyczy absolwentów finansów i rachunkowości. 

Inżynieria biomedyczna, automatyka i robotyka – nowi liderzy rankingu najbardziej atrakcyjnych kierunków studiów

Prawo, medycyna, informatyka czy ekonomia od dawna goszczą w rankingach najatrakcyjniejszych kierunków studiów. Warto jednak zwrócić uwagę na automatykę i robotykę oraz inżynierię biomedyczną, które od niedawna cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród maturzystów. Inżynieria biomedyczna to jeden z najtrudniejszych kierunków wymagających sporej wiedzy z dziedziny medycyny oraz wysoko rozwiniętych umiejętności technicznych. Absolwenci tego kierunku cieszą się ogromnym uznaniem wśród producentów sprzętu medycznego i mogą liczyć na bardzo wysokie zarobki, nawet w pierwszych latach pracy. Automatyka i robotyka szturmem wdarła się na listę najlepszych kierunków studiów, a rozwój nowoczesnych technologii sprawia, że absolwenci z pewnością nie będą narzekać na brak interesujących ofert pracy, możliwość rozwoju zawodowego i sporych zarobków. Jeśli ukończyłeś już studia wyższe, niezależnie od kierunku i specjalizacji, ale wciąż wracasz sentymentalnie do czasów studenckich możesz zakupić m.in. na stronach typu: hologramykolekcjonerskie24.com zestawy naklejek i hologramów kolekcjonerskich. Najczęściej wybierane hologramy kolekcjonerskie na legitymacje dotyczą takich uczelni jak: Uniwersytet Warszawski (UW), Uniwersytet Jagielloński (UJ), Szkoła Główna Handlowa (SGH), Uniwersytet Gdański (UG) czy chociażby Politechnika Warszawska (PW). Na sklepie dostępne są również hologramy doktoranckie ELD kolekcjonerskie. 

Zarządzanie i marketing – triumfalny powrót

Rozwój nowoczesnych kanałów marketingowych i przeniesienie działań wizerunkowych do sieci sprawił, że zarządzanie i marketing ponownie cieszy się zainteresowaniem maturzystów. Absolwenci tego kierunku mogą liczyć na ciekawą pracę w nowoczesnym środowisku, nieustanny rozwój zawodowy oraz atrakcyjne wynagrodzenie. 

Wybór kierunku studiów ma ogromny wpływ na przyszłość, dlatego warto sprawdzić aktualne trendy na rynku pracy.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też