Kredyt hipoteczny dla pracownika banku – co warto o nim wiedzieć?

Avatar
Kredyt hipoteczny dla pracownika banku – co warto o nim wiedzieć?

Zastanawiasz się, czy możesz liczyć na preferencyjne warunki finansowania, będąc pracownikiem banku? W Polsce wiele banków proponuje swoim pracownikom atrakcyjne formy udzielania pożyczek i kredytów. Jak dostać kredyt hipoteczny, pracując w banku? Sprawdź!

Szukasz opcji sfinansowania zakupu nieruchomości? Pracujesz w finansach? Kredyt hipoteczny dla pracownika banku to często najwygodniejsza opcja pozyskania środków na inwestycję. Jako pracownik instytucji finansowej możesz często liczyć na preferencyjne warunki udzielenia zobowiązania. Kredyt hipoteczny dla pracownika banku to nie taka prosta sprawa. W tym przypadku warunki jego uzyskania regulowane są odgórnie dla wszystkich klientów. Jako pracownik banku możesz liczyć jednak na pewne odstępstwa.

Kredyt hipoteczny dla pracownika banku – czy można liczyć na preferencyjne warunki?

Wbrew pozorom banki raczej niechętnie udzielają kredytów hipotecznych na innych warunkach niż standardowe. Nawet jeśli chodzi o własnych pracowników, najczęściej jest to niemożliwe. Dlaczego? Zarobki w bankowości są różne. Osoby pracujące na najniższych szczeblach otrzymują często wynagrodzenia w wysokości najniższej stawki krajowej. Kredyt hipoteczny dla pracownika banku z niską płacą nie będzie dostępny od ręki. Nawet jeśli pracujesz w instytucji finansowej, nie nastawiaj się na opcję kredytu hipotecznego z innymi warunkami, niż standardowe.

Jak wnioskować o kredyt hipoteczny pracując w banku?

Pracujesz w banku i składasz wniosek o kredyt hipoteczny? Pamiętaj o skompletowaniu niezbędnej dokumentacji. Bez tego, nawet jeśli pracujesz w danej instytucji, twój wniosek zostanie odrzucony. O jakich dokumentach mowa? Jeszcze przed złożeniem wniosku zdobądź:

 • zaświadczenia o dochodach (dla pracownika banku często wystarczą wyciągi z konta);
 • raport BIK (koniecznie sprawdź go przed złożeniem wniosku);
 • dokumentację kupowanej nieruchomości;
 • zaświadczenia od dewelopera lub sprzedającego (np. wypisy z ksiąg wieczystych).

Sam proces wnioskowania o kredyt hipoteczny dla pracownika banku wygląda tak samo, jak w przypadku innych konsumentów. Jeśli chcesz zdobyć środki na finansowanie zakupu nieruchomości, wykonaj kilka prostych kroków, a mianowicie:

 1. Wypełnij wniosek o kredyt hipoteczny.
 2. Skompletuj dodatkowe dokumenty finansowe i dotyczące nieruchomości.
 3. Złóż wniosek z kompletem dokumentów w oddziale.
 4. Poczekaj na decyzję banku.
 5. Podpisz umowę.

Wnioskowanie o kredyt hipoteczny dla pracownika banku jest prosty. Pamiętaj, że czas oczekiwania na decyzję w skrajnych sytuacjach zależy od obłożenia danej instytucji. Procesowanie może trwać nawet do 60 dni.

Kredyt hipoteczny dla pracownika banku a zastaw mieszkania

Kredyt pod zastaw mieszkania to wygodna opcja nawet jeśli pracujesz w banku. Możesz kupić nową nieruchomość od dewelopera na kredyt, gdzie jego zabezpieczeniem będzie właśnie ten lokal. W celu zdobycia finansowania pod zastaw mieszkania musisz spełnić kilka warunków. Przede wszystkim (nawet jako pracownik banku) musisz udowodnić, że będziesz w stanie spłacić zobowiązanie finansowe. Dla banków mieszkania własnościowe to jedynie zabezpieczenie, które niechętnie jest zajmowane na poczet długu.

Bank podczas analizy wniosku o kredyt hipoteczny dla pracownika banku lub innego konsumenta bierze pod uwagę przede wszystkim:

 • zdolność kredytową;
 • aktualne zobowiązania finansowe;
 • wartość nieruchomości będącej zabezpieczeniem kredytu;
 • historię kredytową.

Dla instytucji udzielającej finansowania pod zastaw mieszkania ważny będzie też wkład własny w inwestycję. Niezależnie od tego, czy chodzi o bank, czy instytucję prywatną, musisz wykazać, że oferowana nieruchomość w pełni należy do ciebie. Dodatkowo pożyczkodawca prywatny udzielający finansowania wymaga, aby nieruchomość nie była obciążona innymi zobowiązaniami wobec wierzycieli.

Pożyczka pod zastaw mieszkania własnościowego – PLM jako alternatywa finansowania dla przedsiębiorców

Doskonałą alternatywą dla finansowania przez bank dla przedsiębiorców jest pożyczka pod zastaw mieszkania udzielana przez PLM Fund. Warto wiedzieć, że zasady udzielania finansowania w tym przypadku są o wiele prostsze. Na przyznanie dodatkowych środków poczekasz zaledwie 48 godzin. PLM Fund jako instytucja prywatna stawia na szybkość działania i elastyczne podejście do klienta. Co możesz zrobić jeśli kredyt hipoteczny dla pracownika banku jest nieosiągalny? Skontaktuj się z PLM i weź kredyt pod zastaw nieruchomości z minimum formalności.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też