Zostań rolnikiem — najbardziej dochodowe uprawy

Avatar
Zostań rolnikiem — najbardziej dochodowe uprawy

Nieprzerwanie, od setek lat rolnictwo stanowi ważną gałąź krajowej i światowej gospodarki. Uprawianie warzyw i owoców stanowi niezwykle dochodowy interes. Podpowiadamy, dlaczego warto zostać rolnikiem i które z roślin przynoszą najwięcej zysków.

Najbardziej dochodowe uprawy — nieoczywiste wybory

Dochodowe rolnictwo nie wymaga posiadania olbrzymiej działki, osoby dysponujące niewielkim terenem mogą zdecydować się na nieco mniej szablonowe formy działalności. Jednym z rozwiązań jest uprawa drzewek ozdobnych. Ze względu na wysokie walory dekoracyjne tego typu ozdoby cieszą się bardzo dużym zainteresowanie. Wiele osób jest skłonnych zapłacić bardzo duże sumy za zdrowe, odpowiednio poprowadzone drzewka bonsai. Specjalizacja w tego typu roślinach jest rentowna, ale wymaga dużo cierpliwości. Osoby uprawiające drzewka mogą połączyć swoją działalność z prowadzeniem oficjalnego sklepu, co pozwala na budowanie relacji z odbiorcami towaru i płynne reagowanie na zmieniające się potrzeby klientów. Innym rozwiązaniem jest uprawa szparagów. Te smaczne warzywa wracają do łask Polaków i cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Istnieje szereg dań mających w przepisie tę smaczną roślinę. Należy pamiętać, że uprawa szparagów wymaga nieco większej liczby hektarów.

Rolnictwo a zioła

Wbrew pozorom jednymi z najbardziej dochodowych w uprawie roślin są zioła, które stanowią świetną alternatywę dla warzyw. W tym przypadku wystarczą plantacje o niewielkich rozmiarach, które z czasem mogą przekształcić się w większe gospodarstwa. Na początek warto spróbować z większą ilością gatunków, w celu przekonania się, które z ziół rozwijają się najlepiej w posiadanym rodzaju gleby. Na polskim rynku spożywczym sprzedaje się blisko 100 gatunków tego rodzaju roślina, a zatem wybór jest niezwykle szeroki. Za najbardziej opłacalne uznaje się: bazylie, melisę, koper włoski oraz kminek. Najprostsze w uprawie są przystosowane do naszych warunków pogodowych: lubczyk, rumianek, mięta oraz dziurawiec. Należy pamiętać, że każde z ziół posiada nieco inne wymagania co do warunków glebowych, nasłonecznienia i nawadniania.

Najbardziej dochodowe uprawy — owoce

W przypadku owoców największą opłacalnością cechują się borówki amerykańskie. Mogą przynosić spore dochody nawet przy stosunkowo małej ilości posiadanego terenu. Jest to roślina, która sprawdza się doskonale w krajowych warunkach. Na ten moment Polska jest jednym z głównych producentów borówki amerykańskiej na świecie. Innym rentowym w uprawie owocem jest truskawka. Popyt na tą rośliny jest bardzo duży, jest wykorzystywana w przemyśle przetwórczym i stanowi istotny składnik szerokiej gamy produktów spożywczych. W odróżnieniu od borówek truskawki uprawia się w tunelach foliowych lub na polach przykrywanych włókniną. Innym popularnym owocem jest malina, która sprzedawana na potrzeby przetwórstwa stanowi bardzo rentowny biznes. Jest to jednaj roślina bardziej kłopotliwa w uprawia, ponieważ bywa narażona na ataki wielu odmian szkodników i wirusów.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też