Szkoła Administracji – jaki rodzaj firmy otworzyć

Avatar
Szkoła Administracji - jaki rodzaj firmy otworzyć

Po ukończeniu szkoły administracji, jaki rodzaj działalności chcesz prowadzić? W tej dziedzinie jest wiele możliwości. Możesz kontynuować karierę w sektorze publicznym lub założyć własną firmę. Przed podjęciem decyzji powinieneś jednak rozważyć koszty i zarobki związane z wybraną karierą.

Z tego artykuły dowiesz się: ukryj

Opcje kariery

Istnieje wiele opcji kariery dla absolwentów szkoły administracji. Te stanowiska są na ogół dobrze płatne i pochodzą z wielu korzyści, w tym kompleksowych planów zdrowotnych i planów emerytalnych. Oprócz konkurencyjnego wynagrodzenia, większość stanowisk kierowniczych w szkole obejmuje również cztery do sześciu tygodni urlopu i premie oparte na wynikach. Wiele uczelni oferuje również pracownikom zwolnienie z opłat za naukę.

Oprócz kariery w służbie publicznej, studenci, którzy ukończyli szkołę administracji, mogą wybrać karierę w edukacji, usługach środowiskowych lub transporcie. Te stanowiska są często bardzo stabilne i oferują świadczenia federalne. Absolwenci administracji publicznej mogą również wybrać pracę w transporcie i planowaniu, w tym planowanie podróży lotniczych i projektowanie dróg. Ta dziedzina również się rozwija, z większą ilością dostępnych miejsc pracy niż kiedykolwiek wcześniej.

Opcje kariery po szkole administracji mogą obejmować szereg ról, które pomagają kształtować politykę edukacyjną i poprawiać wyniki szkoły. Na przykład dyrektor może nadzorować edukatorów i uczniów, tworzyć politykę administracyjną i wprowadzać innowacje do swojej szkoły. Wiele osób, które ukończyły szkołę administracji decyduje się zostać dyrektorami.

Alternatywnie, studenci mogą również zdecydować się na doktorat z administracji biznesowej. Te stopnie są bardziej wyspecjalizowane i zapewniają większe możliwości w środowiskach akademickich. Ponadto, doktor przygotowuje absolwentów do kariery jako profesorów, badaczy i ekonomistów. Dodatkowo, absolwenci administracji biznesowej mogą pracować w marketingu i zasobach ludzkich. Mogą nawet realizować karierę przedsiębiorczości po ukończeniu stopnia.

Koszty

Kiedy rozpoczynasz działalność gospodarczą, będziesz musiał zapłacić różne koszty rozpoczęcia działalności, w zależności od rodzaju branży, do której wchodzisz. Koszty te mogą obejmować takie rzeczy jak przestrzeń biurowa i magazynowa, inwentarz i licencjonowanie, aby wymienić tylko kilka. Oszacowanie kosztów jest niezbędne, zwłaszcza na wczesnym etapie działalności. Najczęstszym wyzwaniem finansowym, przed którym stają małe firmy są podatki, w tym stanowe i federalne podatki od dochodów z działalności gospodarczej.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też