Careers For Criminal Justice Majors After School

Avatar
Careers For Criminal Justice Majors After School

Jeśli chcesz zostać kryminologiem, powinieneś studiować system wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych. Dowiesz się o policji, systemie sądowym i korekcyjnym. Zdobędziesz również wiedzę na temat strategii ograniczania przestępczości i metod badawczych. Ponadto dowiesz się o przyczynach przestępczości. Jest to obszerny przedmiot i trzeba się nauczyć wielu skomplikowanych pojęć.

Możliwości pracy w wymiarze sprawiedliwości w sprawach karnych

Istnieje wiele możliwości pracy po szkole dla kierunków związanych z wymiarem sprawiedliwości w sprawach karnych. Wiele stanowisk na poziomie podstawowym nie wymaga żadnego wcześniejszego doświadczenia. W wielu przypadkach studenci mogą rozpocząć swoją karierę pracując u boku doświadczonego policjanta. Następnie mogą zdecydować się na zdobycie odpowiedniego doświadczenia pracując jako analityk polityki. W tej roli analizują politykę i dane, aby pomóc w opracowaniu nowych strategii zapobiegania przestępczości i wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych. To stanowisko wymaga silnych umiejętności analitycznych, a także znajomości prawa.

Zanim zaczniesz szukać pracy w wymiarze sprawiedliwości w sprawach karnych, powinieneś najpierw wiedzieć, jakie poświadczenia akademickie są wymagane. Mogą one obejmować zakres od najbardziej podstawowych do najbardziej zaawansowanych. Podczas gdy większość stanowisk w wymiarze sprawiedliwości w sprawach karnych wymaga tytułu licencjata, istnieje wiele stanowisk na poziomie podstawowym, które można obsadzić posiadając jedynie świadectwo ukończenia szkoły średniej.

Jeśli interesuje Cię bardziej praktyczna rola, możesz rozważyć pracę jako kurator sądowy. Na tych stanowiskach pracuje się z osobami, które zostały zwolnione z zakładu karnego i pomaga im się dostosować do społeczeństwa. Jeśli lubisz psychologię, inną opcją byłoby zostanie psychologiem sądowym. Praca ta wymaga wykorzystania psychologii w celu opracowania profilu przestępców.

Jeśli jesteś zainteresowany pracą jako funkcjonariusz organów ścigania, powinieneś być sprawny fizycznie i silny. Ponadto, wymiar sprawiedliwości w sprawach karnych wymaga od osoby współczucia, ponieważ praca ta często dotyczy ludzi w trudnych sytuacjach. Rozwijanie empatii i praca w zespole pomoże Ci zostać skutecznym funkcjonariuszem wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych.

Wymiar sprawiedliwości w sprawach karnych to rozległa dziedzina z wieloma różnymi karierami. Dziedzina ta obejmuje wiele zawodów i obowiązków, w tym policję, system więziennictwa i system sądowy. Obejmuje wiele różnych poziomów rządowych i gospodarczych oraz oferuje wiele możliwości rozwoju zawodowego. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na egzekwowanie prawa na poziomie lokalnym, pracę w laboratorium kryminalnym, czy badania naukowe, masz do wyboru niezliczoną ilość opcji.

Jeśli jesteś zainteresowany kontynuowaniem kariery w egzekwowaniu prawa, stopień w sprawiedliwości karnej jest doskonałym wyborem. Wiele organów ścigania posiada jednostki dochodzeniowe, a śledczy pracują nad rozwiązaniem konkretnych przestępstw, które występują w społeczeństwie. Oprócz bycia częścią organów ścigania, śledczy mogą również pracować w prywatnych firmach.

Dziedzina wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych jest zróżnicowana i satysfakcjonująca. Posiadając tytuł licencjata, możesz pracować w organach ścigania, w biurze pomocy ofiarom, w zakładach poprawczych lub w służbach rehabilitacyjnych. Z większym doświadczeniem i wykształceniem możesz nawet pracować jako adwokat. Stopień naukowy z zakresu wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych może również prowadzić do zatrudnienia w kryminalistyce, pracy społecznej i edukacji zawodowej.

W rządzie federalnym istnieje wiele możliwości dla specjalistów od wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych. Są oni potrzebni do ochrony obywateli amerykańskich, ekstradycji podejrzanych przestępców i zwalczania transgranicznej cyberprzestępczości. Kariera w tej dziedzinie istnieje również w usługach prawnych, technologii informacyjnej i dyplomacji. Na przykład Departament Stanu USA zajmuje się egzekwowaniem prawa w stosunku do zagranicznych dygnitarzy. Ponadto agencja ta zatrudnia agentów specjalnych i dyplomatów.

Psychologia sądowa

Psychologia sądowa to dziedzina nauki, która koncentruje się na umyśle przestępcy. Psychologowie sądowi analizują przestępstwa i miejsca zbrodni oraz przesłuchują podejrzanych i skazanych przestępców w celu ustalenia czynników, które skłaniają ich do ich popełnienia. Wyniki tych badań są wykorzystywane do zapobiegania i identyfikacji przestępstw. Psychologowie ci pracują w różnych miejscach, w tym w systemie sądowym, organach ścigania, zakładach karnych, a nawet w dziedzinie medycyny.

Korzyści z zostania psychologiem sądowym jest wiele. W tej dziedzinie będziesz pracować nad ekscytującymi i wymagającymi sprawami, uczyć i konsultować się z klientami. Ponadto, istnieje wiele możliwości pracy w sektorze prywatnym i publicznym. Możesz pracować w roli administracyjnej lub badawczej, możesz też działać na rzecz ofiar i analizować dowody związane z przestępczością.

Psychologia sądowa jest zawodem uznanym przez Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne. Aby wejść w tę dziedzinę, studenci muszą ukończyć akredytowany program badawczy dla absolwentów i odbyć staż. Po ukończeniu studiów mogą wybrać karierę w psychologii sądowej lub kontynuować karierę w pokrewnej dziedzinie.

Psychologowie sądowi muszą być dobrze zorientowani w systemie prawnym w swojej okolicy. Stanowisko to wiąże się z obcowaniem z wrażliwymi informacjami osobowymi i wymaga wysokiego poziomu etycznego zachowania. Muszą oni unikać stronniczości oraz dostarczać policji i sądom obiektywnych i dokładnych informacji. Aby odnieść sukces, psychologowie sądowi muszą być profesjonalni i posiadać doskonałe umiejętności komunikacyjne.

Psychologia sądowa to kariera, która może być ekscytująca i pełna wyzwań. Psychologowie sądowi są często wzywani do składania zeznań w salach sądowych. Może to być bardzo stresujące doświadczenie dla biegłego sądowego. Strona przeciwna może próbować podważyć referencje eksperta i przekonać ławę przysięgłych, by mu nie wierzyła.

Psychologowie sądowi zazwyczaj pracują przez 37-40 godzin tygodniowo i zazwyczaj pracują od 8 rano do 5 po południu. Niektórzy pracują również w weekendy i ułatwiają prowadzenie grup. Psychologowie sądowi często pracują niezależnie lub posiadają prywatną praktykę. Jeśli jesteś zainteresowany zostaniem psychologiem sądowym, porozmawiaj ze swoim doradcą lub innymi specjalistami w tej dziedzinie. Następnie porozmawiaj z psychologiem sądowym w swojej okolicy. Mogą oni być w stanie udzielić Ci cennych informacji na temat tego zawodu.

Psychologia sądowa to dziedzina, która wymaga dużego doświadczenia. Od psychologów sądowych wymaga się certyfikacji przez American Board of Professional Psychology. Posiadanie tego certyfikatu zapewnia wysoki poziom kompetencji zawodowych. Wiele stanowisk w tej dziedzinie wymaga posiadania stopnia doktora.

Psychologowie sądowi są również często wzywani do zeznawania jako eksperci w postępowaniach sądowych. W tym charakterze muszą oni rozumieć stan psychiczny swoich pacjentów, aby ocenić ich zdolność psychiczną do stawienia się przed sądem. Ponadto, psychologowie sądowi mogą zostać wezwani do wydania obiektywnej opinii na temat wyroku skazującego oskarżonego. Wydając opinię w takim przypadku, psychologowie sądowi muszą unikać wszelkich osobistych uprzedzeń i zalecać jedynie odpowiedni wyrok w oparciu o popełnione przestępstwo.

Psychologowie sądowi ściśle współpracują z systemem wymiaru sprawiedliwości. Często prowadzą badania przesiewowe w więzieniach i badania zaburzeń psychologicznych wśród oskarżonych o przestępstwa. Ponadto zeznają w sądzie w imieniu oskarżonych o przestępstwa. Oprócz współpracy z wymiarem sprawiedliwości, pracują również nad sprawami cywilnymi.

Kariera w psychologii sądowej może być satysfakcjonująca finansowo. Według United States Bureau of Labor Statistics, psychologowie sądowi zarabiają medianę 200 000 dolarów rocznie. Ponadto oczekuje się, że zapotrzebowanie na tych specjalistów wzrośnie o 14 procent w ciągu następnej dekady.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też