Jaką firmę otworzyć po szkole finansów i rachunkowości?

Avatar
Jakim badaniom do pracy powinien poddać się pracownik?

Po szkole możesz realizować różne kariery biznesowe. Niektóre opcje obejmują rachunkowość sądową, doradztwo finansowe, zarządzanie wykonawcze i zarządzanie wyższego szczebla. To wszystko są wspaniałe opcje, ale musisz dokładnie rozważyć swoje osobiste zainteresowania, aby znaleźć odpowiednią ścieżkę kariery dla siebie. Istnieje również wiele ścieżek kariery, które łączą księgowość i finanse. W tym artykule dowiesz się o kilku z nich. Ten artykuł został pierwotnie opublikowany w lipcu 2018 roku. Ten artykuł został zaktualizowany, aby uwzględnić najbardziej aktualne informacje.

Forensic accounting

Wybór kariery w forensic accounting po ukończeniu szkoły pozwoli Ci wnieść cenny wkład w dziedzinie dochodzeń finansowych. Forensic accountant jest profesjonalistą, który pracuje nad sprawami dotyczącymi oszustw, przestępstw finansowych i przestępstw korporacyjnych. Ci profesjonaliści pracują dla organizacji rządowych i firm prywatnych. Wielu księgowych sądowych jest zatrudnionych przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd, gdzie badają przypadki oszustw korporacyjnych. Ten rodzaj pracy oferuje pełną wyzwań pracę i wspaniałe korzyści.

Aby zostać księgowym sądowym, należy najpierw ukończyć szkołę średnią z wysokimi wynikami w nauce. Zajęcia z matematyki, statystyki i psychologii są kluczowe dla kariery w tej dziedzinie. Dodatkowo, jeśli jesteś zainteresowany tą dziedziną, możesz wybrać staż w odpowiedniej dziedzinie, aby poprawić swoje CV i uzyskać listy polecające. Możesz również zostać wolontariuszem w Forensic Accounting, aby zdobyć cenne doświadczenie i rozwinąć umiejętności gotowe do pracy.

Księgowi sądowi są bardzo poszukiwani w głównych obszarach metropolitalnych. Koszty życia w obszarach metropolitalnych są zazwyczaj wyższe. Niektóre z najlepiej opłacanych stanów dla księgowych to Kalifornia, Waszyngton, Nowy Jork, New Jersey i Wirginia.

Rachunkowość sądowa stała się rosnącą branżą z bardziej złożonymi przypadkami oszustw. Studenci z dyplomem rachunkowości sądowej są dobrze przygotowani do wykrywania i badania przypadków oszustw. Będą korzystać z praktycznego środowiska uczenia się i najnowocześniejszych urządzeń i oprogramowania do wizualizacji danych.

Programy studiów w zakresie rachunkowości kryminalistycznej są dostępne online. Programy te są równoważne z ich odpowiednikami na terenie kampusu. Kurs obejmuje projekt capstone i naukę doświadczalną. Wiele z tych programów jest wygodnych dla zapracowanych profesjonalistów, ponieważ nie wymagają one podróżowania do klasy. Niektóre szkoły oferują również programy certyfikatów.

Księgowi sądowi są poszukiwani przez rządy i organizacje prywatne. Praca tych specjalistów pomaga w rozwiązywaniu przestępstw. Mówi się, że pieniądze są korzeniem wszelkiego zła, a ci, którzy mają duże ilości pieniędzy, prawdopodobnie będą oszukiwać w celu zwiększenia swoich dochodów. Istnieje wiele różnych rodzajów przestępstw finansowych, w tym tych obejmujących oszustwa firmy, klienta lub pracownika. Ostatecznie, przestępstwa te mogą mieć bardzo poważne konsekwencje.

Pierwszym krokiem w kierunku kariery w rachunkowości sądowej jest ukończenie studiów licencjackich. Absolwenci z wyższym wykształceniem są często kwalifikowani do pełnienia funkcji kierowniczych na wysokim szczeblu. Jeśli jesteś pasjonatem tej dziedziny, możesz chcieć zdobyć tytuł MBA w dziedzinie rachunkowości sądowej.

Doradztwo finansowe

Jeśli ukończyłeś studia w zakresie finansów lub rachunkowości i jesteś żywo zainteresowany finansami osobistymi, możesz rozważyć otwarcie firmy doradztwa finansowego. Jako konsultant finansowy będziesz musiał posiadać umiejętności w zakresie podatków, zarządzania dochodami i ubezpieczeń. Aby zostać wykwalifikowanym konsultantem finansowym, konieczne jest co najmniej pięcioletnie doświadczenie w zarządzaniu finansami osobistymi. Usługi finansowe świadczone przez konsultanta finansowego zazwyczaj obejmują doradztwo inwestycyjne, planowanie podatkowe i zarządzanie dochodami. Specjaliści ci muszą być aktywnie zaangażowani w zarządzanie sprawami finansowymi swoich klientów.

Konsultanci finansowi zapewniają klientom spersonalizowane porady dotyczące budowania bogactwa. Mogą zapewniać doradztwo inwestycyjne i planowanie finansowe oraz kierować kupnem i sprzedażą inwestycji klientów. Sprzedają również różne produkty finansowe. Regularnie spotykają się ze swoimi klientami, aby omówić ich sytuację finansową. Mogą również spotykać się z klientami, gdy zachodzą poważne zmiany w ich życiu, takie jak nowe dziecko. Mogą również spędzać czas na marketingu swoich firm i mogą być zmuszeni do pracy w weekendy lub w święta.

Po ukończeniu szkoły finansów i rachunkowości możesz rozpocząć działalność w zakresie doradztwa finansowego, wykorzystując swoje umiejętności. W tej branży jest duże zapotrzebowanie na wykwalifikowanych doradców finansowych i nic nie wskazuje na to, aby miało to spowolnić. Według Bureau of Labor Statistics, przewiduje się, że zapotrzebowanie na analityków finansowych i księgowych w USA wzrośnie o 10 procent w ciągu następnej dekady. Oczekuje się, że największy wzrost nastąpi w ogólnej działalności w zakresie inwestycji finansowych, usługach doradczych w zakresie zarządzania oraz projektowaniu systemów komputerowych i usługach pokrewnych.

Jako doradca finansowy możesz studiować finanse, rachunkowość lub ekonomię. Niektórzy doradcy finansowi posiadają również zaawansowane certyfikaty. Jednym z najbardziej prestiżowych i powszechnie używanych certyfikatów jest certified financial planner (CFP). Innym, mniej znanym certyfikatem jest chartered financial consultant (ChFC). Ten pierwszy wymaga od studentów ukończenia pięciu modułów online i 20 godzin kształcenia ustawicznego.

W branży doradztwa finansowego studenci uczą się, jak analizować problemy i opracowywać rozwiązania. Mogą udzielać porad i wskazówek swoim klientom i członkom zespołu, prowadząc ich do podejmowania decyzji o niskim ryzyku i wysokich korzyściach. Ponadto mogą uczyć innych studentów i kierować zespołem doradców. Obejmuje to opracowanie programu nauczania i planów nauczania, a także ocenę postępów uczniów.

Zarządzanie wyższego szczebla

Program Finanse dla starszych menedżerów w RSM Executive Education zapewnia studentom wiedzę i umiejętności finansowe, których potrzebują do zarządzania firmą. Sprawy finansowe są krytycznym elementem każdej decyzji lub działania biznesowego. Program pomoże uczniom rozwinąć umiejętności krytycznego myślenia i poprawić swój wpływ jako lider.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też