Student – ile może zarobić jako kelner?

Avatar
Student- ile może zarobić jako kelner? Praca dal studentów w gastronomii! Jakie są stawki godzinowe dla studentów pracujących w gastronomii?
Student - ile może zarobić jako kelner?

Życie studenta z pewnością nie jest usłane różami, a jedynie jest dość bolesnym jednak jak najbardziej rzeczywistym wstępem do życia dorosłego. Problemy finansowe stały się dla studentów normalnością, z tego tez względu podejmują się oni różnych prac. Tak więc student- ile może zarobić jako kelner?

Student- ile może zarobić jako kelner? główne źródło dochodów

Życie studenta jest niezwykle ciężkie. Gdzieś pomiędzy korzystaniem ze studenckiej wolności i podbijaniem wszystkich, najlepszych klubów w mieście, nauką, a także zaspokojeniem swoich podstawowych potrzeb. Co ciekawsze, w momencie kiedy większość z nas wyjeżdżała na studia do innego miasta, głównym celem było przede wszystkim zyskanie niezależności od rodziców, nawet tej pod względem finansowym. Wówczas mogą oni do woli korzystać z wolności studenckiego życia, a także nauczyć się odpowiedzialności w zakresie zaspakajania swoich podstawowych potrzeb. Wobec tego, kiedy studenci zaczynają podliczać swoje wydatki, zauważają, że samodzielne utrzymanie się wcale nie należy do najprostszych zadań z którymi przyjdzie się im zmierzyć. Okazuje się, że opłata za wynajmowane mieszkanie, pokój lub miejsce w akademiku skutecznie pożera dużą część pożyczki studenckiej lub studenckiego stypendium. Co więcej, nie da się również zapomnieć o jedzeniu i podstawowych produktach żywnościowych oraz o jedzeniu na mieście. Do tego dochodzą jeszcze wydatki związane z zakupem niezbędnych książek i zeszytów na uczelnie, ubrań, gdyż każdy przecież ich potrzebuje, a także- co może jest najważniejsze- sfinansowania swoich nocnych wyjść i kosztownych studenckich imprez. Wówczas każdy ze studentów zauważa konieczność podjęcia pracy, która jednocześnie staje się nie tylko dodatkowym zajęciem i sposobem na nudę, ale co najważniejsze, przybiera ona formę głównego źródła dochodów i utrzymania. Studenci więc w takiej chwili tłumnie ruszają na rynek pracy i chętnie dostarczają swoje życiorysy do pracodawców. Niemniej jednak, ze względu na to, iż sporo czasu spędzają oni na uczelni, nie mogą sobie również pozwolić w tym samym czasie na pracę na pełnym etacie. Tak więc praca dla studentów musi się przede wszystkim charakteryzować niezwykle elastycznym grafikiem, a także pracodawcą, który wykaże ogromną dozę zrozumienia i cierpliwości. Najlepszą propozycją okazuje się więc praca w zawodzie kelnera, gdyż większość restauracji i barów otwiera się późnymi godzinami popołudniowymi, a także istnieje możliwość pracy w godzinach nocnych, które z reguły są również o wiele lepiej płatne. Niemniej jednak czy rzeczywiście z takiej pracy student będzie mógł się utrzymać i zaspokoić swoje podstawowe potrzeby?

Student- ile może zarobić jako kelner?

Student jako kelner nie może pozwolić sobie na podpisanie typowego kontraktu, jaki obowiązuje podczas pracy na etacie. Zwykle więc studentom oferowane są umowy zlecenie, a co za tym idzie mogą oni liczyć na naliczanie wypłaty w systemie godzinowym. Warto wspomnieć, ze studenci do 26 roku życia są również zwolnieni z opłaty podatkowej. Niemniej ile student może zarobić jako kelner? To z pewnością uzależnione jest od liczby przepracowanych godzin. Zwykle stawka netto, jaką oferuje się studentom na tym stanowisku jest równa 18 złotych za godzinę, a w godzinach nocnych mogą oni liczyć nawet na 22 złote na godzinę. Jednak nie jest to stawka określona normami prawnymi, więc bardzo dużo zależy również od dobrej woli i podejścia pracodawcy. Przy założeniu, że student pracuje 6 godzin w systemie dziennym, wówczas jego dniówka będzie wynosiła 108 złotych. Jeśli będzie on pracował 20 dni w miesiącu, wówczas jego pensja będzie równa 2160 złotych. Jeśli przez resztę dni będzie pracował on po 4 godziny w okresie nocnym, wówczas może liczyć na wynagrodzenie rzędu 880 złotych. Podsumowując student zatrudniony jako kelner, przy dość intensywnym grafiku może liczyć na pensję rzędu 3040 złotych.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też