Student – Jaka praca dla dziennego

Avatar
Jesteś studentem dziennym? Chcesz zarobić na swoje własne potrzeby, ale nie wiesz od czego zacząć? Sprawdź nasz artykuł, w którym podpowiadamy gdzie szukać pracy.
Student - Jaka praca dla dziennego

Studenci często decydują się na dzienny tok nauczania dlatego, że coraz łatwiej jest im znaleźć pracę dostosowaną do ich grafiku. Najczęściej podejmują się prac w gastronomii, handlu oraz infolinii.

Wady i zalety studiów stacjonarnych

Maturzyści po zakończeniu nauki w szkole stoją przed wyborem w swojej karierze. Czy iść na studia czy też nie? Jeśli tak to jakie wybrać dzienne czy zaoczne? Większość z nich decyduje się na studia dzienne głownie dlatego, że niosą one dla nich wiele korzyści: brak opłat za studia, możliwość mieszkania w akademiku, poznanie życia studenckiego, ale także zdobycie większej wiedzy. Niestety taki tok nauczania wiąże się też z małą ilością czasu na rozwijanie swoich pasji, a przede wszystkim na podjęcie się pracy, ponieważ wielu pracodawców preferuje system pracy etatowy- osiem godzin dziennie przez pięć w tygodniu, na co student dzienny nie może sobie pozwolić. Jeśli jesteś studentem dziennym i borykasz się z tym problemem chętnie ci podpowiemy gdzie szukać.

Jaką pracę najlepiej wybrać?

Jakiej pracy możesz się podjąć jako osoba studiująca stacjonarnie, potrzebująca sobie “dorobić” i od czego zacząć? Przede wszystkim warto rozpisać sobie miesięczny rozkład zajęć, dzięki czemu będziesz wiedział ile godzin w miesiącu będziesz mógł poświęcić na pracę. Następnie czas rozglądać się za pracą, ułatwią ci to wszelkie strony ogłoszeniowe czy też grupy na portalach społecznościowych. Prace najczęściej podejmowane przez studentów dziennych to:

Gastronomia– czyli raj dla studentów dziennych, zaocznych oraz maturzystów. Zazwyczaj w restauracjach, pubach, barach czy bistro przeciętnej jakości właściciele nie oczekują doświadczenia, a wszystkiego idzie się nauczyć. Co więcej grafik w takich miejscach jest często elastyczny i układany z tygodnia na tydzień, nie ma określonego limitu pracy, pracujesz tyle ile możesz, a gdy okaże się, że danego dnia nie możesz przyjść do pracy to zawsze znajdzie się ktoś kto cię zastąpi, więc nie musisz martwić się o sytuacje, gdy wypadnie ci choroba lub ważne kolokwium. W gastronomii bardziej niż doświadczenie liczy się chęć do pracy, charakter, podejście do pracy, dlatego warto przejść się po różnych restauracjach i prywatnie zanieść swoje CV, pracodawcy bardzo to doceniają.

Praca w sklepach odzieżowych– chodzi tu głównie o sklepu sieciowe, które można znaleźć w każdej większej galerii handlowej. Tu również jak w gastronomii nie oczekuje się doświadczenia od kandydatów, a grafik jest bardzo ruchomy. Niestety studenci dzienni pracują zazwyczaj w piątki, soboty i niedziele, przez co praca w handlu może trochę odstraszać z powodu “niedziel niehandlowych” i w tym wypadku osobie pracującej w weekendy odpada od osiemnastu do trzydziestu sześciu wolnych godzin miesięcznie. 

Call Center– to kolejne miejsce obsadzone głównie studentami, czemu? Często jedynym warunkiem, by tu pracować jest wypracowanie co najmniej dwudziestu pięciu godzin miesięcznie. Sam układasz sobie grafik- zaczynasz pracę kiedy chcesz i kończysz kiedy chcesz, a w dodatku nie musisz nawet wychodzić z domu. Firmy zajmujące się infolinią telefoniczną wprowadziły możliwość zdalnego pracowania, przez co nawet między zajęciami możesz pracować i zarabiać, a potrzebujesz do tego tylko telefonu i laptopa.

Opiekun dla dziecka– kolejna praca, która nie ma określonego wymiaru godzin. Rodzice poszukują opiekunów na cały etat, na pół etatu, na dwie godziny dziennie czy też tylko na weekendy. Rodzice potrafią zgrać grafik razem z twoim przez co możesz pracować częściej. Tu jednak pracodawcy często wymagają doświadczenia, ale warto sprawdzać, w końcu każdy musi od czegoś zacząć, by tego doświadczenia nabrać. W szukaniu pracy jako opiekun najlepiej założyć konto na portalach dla niań/ opiekunów.

Każda z wymienionych wyżej prac jest wręcz stworzona dla studentów stacjonarnych, natomiast należy pamiętać, że za wykonaną pracę będziesz nagradzany najniższą krajową, ale spokojnie od czegoś trzeba zacząć, a gastronomia, handel, nawet praca w infolinii często proponują awanse dla najlepszych pracowników, a co najważniejsze ten rodzaj pracy nie będzie odciągał cię od twojego najważniejszego zajęcia- studiów.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też