Jakie są wymagania na Stewardesse

Avatar
Dowiedz się jaki jest proces rekrutacji. Co zrobić, aby zostać stewardessą? Ujawniamy wszelkie sekrety i pomagamy w razie wątpliwości.
Jakie są wymagania na Stewardesse

Praca stewardesy to jedna z najbardziej pożądanych prac, o które może ubiegać się dana osoba. Istnieją setki bitów informacji i kroków w procesie zatrudniania, dlatego najlepiej jest mieć szkolenie i przewodnik, który pomoże Ci skutecznie zdobyć doświadczenie i przejść przez proces zatrudniania, aby wylądować swoją wymarzoną pracę.

Profil osoby, która chciała by zostać Stewardessą

Niektóre wymagania dotyczące stewardess są uniwersalne. Należą do nich:

  • Czy masz co najmniej 18 lat?
  • Stewardesy spędzają dużo czasu na nogach – czy jesteś w stanie stać przez długi okres czasu?
  • Czy masz widoczne tatuaże lub kolczyki, poza jednym kolczykiem w uchu?
  • Czy możesz przejść testy kryminalne i narkotykowe przed zatrudnieniem?
  • Czy posiadasz lub możesz uzyskać paszport Stanów Zjednoczonych? (w przypadku lotów międzynarodowych)
  • Czy masz świadectwo ukończenia szkoły średniej lub GED?

Należy pamiętać, że każda linia lotnicza ma swój własny zestaw wytycznych. Jeśli masz serce ustawione na konkretnej linii lotniczej, sprawdź ich oferty pracy lub stronę kariery, aby znaleźć szczegóły dotyczące tego przewoźnika. Dowiedz się więcej o kwalifikacjach stewardessy tutaj.

Oceń swoje osobiste umiejętności i doświadczenie

Czy masz wykształcenie lub doświadczenie jako stewardessa?

  • Linie lotnicze w pierwszej kolejności zatrudniają osoby z wykształceniem lub doświadczeniem.
  • Linie lotnicze wolą zatrudniać osoby, które prowadziły podróżniczy tryb życia.
  • Szkolenie, wiek, doświadczenie, dojrzałość, osobowość, wykształcenie, lokalizacja i znajomość języków obcych są czynnikami wpływającymi na decyzję o zatrudnieniu.

Nie masz doświadczenia? Ukończ program szkoleniowy dla stewardess! Jeśli nie masz żadnego wcześniejszego doświadczenia, to program szkoleniowy dla stewardess może pomóc Ci dostać stopę w drzwiach.

Stewardesy robią o wiele więcej niż tylko serwowanie posiłków i napojów. Wiele może się zdarzyć w powietrzu i chcesz być przygotowany do radzenia sobie z wszystkim, co może się pojawić. Musisz znać przepisy lotnicze, obowiązki zawodowe i standardy linii lotniczych. Stewardesy są przeszkolone do radzenia sobie z nagłymi wypadkami i zapewnienia bezpieczeństwa pasażerom. Musisz być wykwalifikowany w zakresie pierwszej pomocy, bezpieczeństwa, metod ewakuacji i procedur bezpieczeństwa samolotu. Posiadanie szkolenia lub doświadczenia w szkole szkoleniowej dla stewardes daje Ci poważną przewagę nad konkurencją i pokazuje liniom lotniczym, że jesteś zaangażowany w swoją ścieżkę kariery.

Wyszukiwanie i ubieganie się o pracę dla stewardess

Ten krok może nie być tak łatwy, jak się wydaje. Tysiące wnioskodawców bez szkolenia nigdy nie ziemi wywiad z linią lotniczą. Co więcej, po wejściu do procesu rozmowy kwalifikacyjnej, konkurencja jest ostra. Dlatego też musisz być w pełni przygotowany do rozmowy kwalifikacyjnej. Nasza szkoła specjalizuje się w szkoleniach dla wywiadów i linie lotnicze często przeprowadzają wywiady z uczniami, gdy są jeszcze w klasie.

Bycie wykwalifikowanym w szkoleniu nie jest jedyną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, gdy starasz się o pracę. Równie ważne jest, aby wiedzieć, jak zrobić pozytywne wrażenie na potencjalnym pracodawcy podczas procesu rozmowy kwalifikacyjnej. Konkurencja jest silna i musisz wiedzieć wszystko, od właściwego sposobu ubierania się do pracy do najlepszego sposobu, aby odpowiedzieć na trudne pytania wywiadu.

Proces aplikacji

Wiele linii lotniczych stosuje komputerowy proces selekcji, który odrzuca dużą liczbę kandydatów wyłącznie na podstawie ich życiorysu. Proces aplikacji dla większości linii lotniczych jest intensywny. Wypełnienie jednej aplikacji może zająć 1-2 godziny, a pytania mogą wydawać się mylące lub onieśmielające. Zawsze dołączaj list motywacyjny i życiorys do swojej aplikacji. Ponieważ linie lotnicze otrzymują tysiące podań, listów motywacyjnych i życiorysów, Twój naprawdę musi się wyróżniać.

Rozmowy kwalifikacyjne

Jeśli jesteś jednym z tych szczęśliwców, którzy dostaną telefon na rozmowę kwalifikacyjną, przyjedziesz na miejsce i prawdopodobnie znajdziesz wiele osób przed sobą i nową grupę czekającą na rozmowę, kiedy wyjdziesz. Doświadczeni przedstawiciele linii lotniczych przeprowadzają rozmowy z tysiącami osób i prawdopodobnie już w ciągu pierwszych 5 minut decydują, czy zostanie Ci zaoferowane stanowisko. Patrzą na twój profesjonalizm, maniery (linie lotnicze są “starą szkołą”), jak mówisz, jak siedzisz, kontakt wzrokowy… wszystko jest oceniane.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też