Jakie są wymagania na Modelkę

Avatar
Artykuł opisuje najważniejsze wymagania na modelkę. Zawarte są w nim kluczowe informacje dotyczące idealnego wzrostu, wymiarów oraz cech charakteru.
Jakie są wymagania na Modelkę

Modeling to dochodowa branża, w której praca jest marzeniem wielu nastolatek. By rozpocząć karierę jako modelka, niezbędne jest spełnianie wymogów określanych przez agencje modelingowe. Jakie są wymagania na modelkę? Jak musi wyglądać osoba, która chciałaby rozpocząć karierę w świecie mody i brać udział w pokazach najlepszych projektantów?

Jakie wymiary powinna posiadać modelka?

Kariera w świecie mody i branie udziału w pokazach mody, podczas których prezentowane są kreacje topowych projektantów, to pragnienie wielu osób zaczynających dopiero pracę w branży modowej. Świat mody wciąż otwarty jest na nowe twarze, które mogłyby godnie reprezentować produkty popularnych marek odzieżowych. Gdy modelka zbierze doświadczenie, a tym samym, stanie się rozpoznawalna, może liczyć na bardzo wysokie zarobki oraz możliwość zwiedzania praktycznie całego świata, co powoduje, że o modelingu marzy wiele młodych dziewcząt. Dla wielu osób wydaje się to praca łatwa i przyjemna, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że jest to bardzo ciężkie i wymagające wielu wyrzeczeń zajęcie.

Oprócz tego, że praca przy pokazach trwa czasami całą dobę, to modelka musi mieć idealne wymiary, wpasowujące się w modelingowe normy. Nie od dziś wiadomo, że modelki muszą mieć nienaganne figury i odpowiedni wzrost. Już kilka nadprogramowych centymetrów w obwodzie może spowodować, że modelce zostanie odebrane prawo do wzięcia udziału w pokazie, a co za tym idzie, straci pracę i możliwość zarobienia pieniędzy. Oznacza to, że kobiety, które jako swoją ścieżkę zawodową obrały modeling, muszą ściśle trzymać się zdrowej diety i dbać o regularną aktywność fizyczną, bez żadnych ustępstw. Jakie są wymagania na modelkę, by mieć możliwość dołączenia do agencji modelingowej?

Zacznijmy od tego, że oprócz idealnych wymiarów, równie ważny jest wiek potencjalnej modelki. Idealnie, jeżeli kandydatka ma od 14 lat do 22, chociaż zdarzają się wyjątki i czasami odchodzi się od tej reguły. 

Modelka musi posiadać ściśle określony wzrost, wynoszący od 174 cm do 183. Obwód talii, który jest szczególnie rekomendowany dla modelki i uznawany przez agencje to 60-65 cm. Oprócz tego bierze się pod uwagę obwód bioder, który nie powinien przekraczać 90 cm i obwód piersi, który maksymalnie może wynosić 90 cm. Jak ma się to w praktyce? Modelka musi posiadać uniwersalny rozmiar biustonosza, za jaki uznawana jest miseczka A lub B, a obwód pod piersiami nie może przekraczać 75 cm. Głównym utrapieniem przyszłych modelek są uda, a właściwie ich obwód. Nie od dziś wiadomo, że jest to miejsce na ciele, które szczególnie oporne jest na spalanie tkanki tłuszczowej, a w przypadku modelek idealnym obwodem uda jest 50 cm.  

Jak powinna wyglądać modelka?

W świecie mody ceni się przede wszystkim naturalność. Mowa tu o naturalnych, zadbanych dziewiczych włosach, które dają pełne pole do popisu stylistom i fryzjerom. Oprócz włosów modelka powinna posiadać ładnie zaznaczone rysy twarzy, które fenomenalnie wyglądają na zdjęciach beauty. Oczywiście piercing i tatuaże w widocznych miejscach czasami mogą zdyskwalifikować osobę w branży modowej, szczególnie gdy pokazy dotyczą bielizny czy strojów kąpielowych. 

Oprócz nienagannego wyglądu i wymiarów modelka powinna posiadać niektóre cechy osobowości, które są niezbędne, by osiągnąć sukces. To przede wszystkim determinacja i wiara w swoje możliwości. Droga w modelingu nie zawsze jest usłana różami i nie od razu wszystko wychodzi tak, jak powinno, jednak ciężka praca popłaca. Dodatkowym atutem jest znajomość języków przez modelkę, szczególnie biegła znajomość angielskiego, która pozwala rozwijać się poza granicami kraju i bezproblemowo dogadywać się z osobami zaangażowanymi w pokazy mody, które zazwyczaj mówią w tym języku. I najważniejsze, modelka musi posiadać pewny krok i umiejętność chodzenia w wysokich butach, które są nieodłącznym elementem pokazów. 

Coraz częściej odchodzi się od sztywnych zasad dotyczących książkowych wymiarów modelek i projektanci w swoich pokazach obsadzają modelki, które nie spełniają wszystkich wymogów dotyczących wymiarów. Jeżeli jednak modelka chce brać udział w najlepszych światowych kampaniach, musi szczególnie zadbać o swoją dietę i wymagane przez świat mody wymiary, które pozwolą na prezentowanie ciuchów w sposób określony przez projektanta. Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też