Jakie są wymagania na Trenera Personalnego

Avatar
Jakie są wymagania na Trenera Personalnego, jaką wiedzę i umiejętności powinien posiadać? Jak zostać Trenerem Personalnym? — podpowiadamy.
Jakie są wymagania na Trenera Personalnego

Jakie są wymagania na Trenera Personalnego? Wszystko, co musisz wiedzieć, by zostać Trenerem Personalnym: wiedza, umiejętności, charakter, szkolenia i certyfikaty. Odpowiadamy na najważniejsze pytania. 

Kim jest Trener Personalny?

Trenerem Personalnym nazywamy osobę zajmującą się indywidualnym, dopasowanym do potrzeb i celów klienta, układaniem planu treningowego. Drugim najważniejszym zadaniem Trenera Personalnego jest czuwanie nad prawidłowym wykonywaniem ćwiczeń przez klienta i doglądanie jego postępów. Odpowiadając na pytanie: jakie są wymagania na Trenera Personalnego, musimy pamiętać o tym, że trener prócz układania planu i pilnowania poprawności ćwiczeń powinien także potrafić dynamicznie dostosowywać i zmieniać plan treningowy klienta, jeżeli podczas procesu zajedzie taka potrzeba. Trener Personalny jest niezastąpioną pomocą. Dzięki jego wiedzy i umiejętności znacznie szybciej uzyskasz konkretny cel treningowy, szczególnie jeśli chodzi o cele sylwetkowe. Znaczna ilość Trenerów Personalnych zaleca dietę ketogeniczną na odchudzanie. Dowiedz się więcej o efektach diety ketogenicznej po miesiącu tutaj: https://ketomierz.pl/dieta-ketogeniczna-efekty-po-miesiacu

Kto ma predyspozycje, by zostać Trenerem Personalnym?

Teoretycznie stanie się Trenerem Personalnym nie jest trudne. Jasne jest jednak, że nie jest to zajęcie dla każdego. Podpowiadamy, jakie są, naszym zdaniem, wymagania na Trenera Personalnego. Kandydat na Trenera Personalnego powinien być żywo zainteresowany zagadnieniami z zakresu sportu, aktywności fizycznej, anatomii, anatomii funkcjonalnej, dietetyki i pokrewnych dziedzin. Trener Personalny powinien być wnikliwy, wciąż pogłębiać swoją wiedzę. Bardzo ważne jest umiejętność odpowiedniej komunikacji z klientem. Trener Personalny staje się dla klienta pewnym wzorem, a zarazem motywatorem. Dlatego powinien potrafić w odpowiedni dla danego klienta sposób zachęcić go do działania i dążenia do osiągnięcia wyznaczonych celów.

Jakie są wymagania na Trenera Personalnego — dobro klienta na pierwszym miejscu

Jakie są wymagania na Trenera Personalnego? W najszej opinii ważna jest jeszcze jedna rzecz. Mając na uwadze fakt, że trener personalny często pracuje z osobami z nadwagą lub otyłością, powinien on charakteryzować się postawą szacunku do każdego człowieka, bez względu na wygląd. W swoim działaniu musi kierować się dobrem klienta, a nie swoją ambicją. Osoby z nadwagą lub otyłością często borykają się z zaniżonym poczuciem własnej wartości. Trener Personalny poprzez swoje działanie ma możliwość pomóc klientowi w budowaniu własnej wartości lub jeszcze bardziej ją obniżyć. Dlatego bardzo ważne jest, by postępować świadomie i uważnie stawiać cele treningowe. 

Ścieżka zawodowa Trenera Personalnego

Aby zostać Trenerem Personalnym, nie trzeba być wybitnym sportowcem. Ważniejsze niż własne osiągnięcia są wiedza i odpowiednie podejście do klienta. Wszystko zależy od tego, z kim trener będzie współpracował i jakie wymaganie będzie miał klient. Trener Personalny może współpracować z zawodowymi sportowcami lub z osobami, które np. chcą w określony sposób popracować nad swoją sylwetą. Trenerem Personalnym może zostać każdy. Zgodnie z prawem od 2010 roku wykonywanie zawodu trenera personalnego nie wymaga żadnych uprawnień państwowych. Nie istnieje obowiązek skończenia kursu lub szkolenia. W praktyce jednak żadna szanująca się siłownia czy klub fitness nie da nikomu pracy bez odpowiedniego zaświadczenia potwierdzającego posiadane umiejętnosci i wiedzę. Tak więc, jakie są wymagania na Trenera Personalnego, które pozwolą Ci dostać tą pracę? Na rynku dostępnych jest wiele kursów oferujących otrzymanie certyfikatu. Kursy różnią się od siebie. Naszym zdaniem  najbardziej wartościowe są kursy omawiające temat szeroko i szczegółowo, trwające dłużej niż weekend. 

Jak wybrać dobrego trenera personalnego?

Wybór dobrego trenera personalnego może nie być łatwy. Będąc osobą zupełnie świeżą i nieznającą środowiska trenerskiego, możemy na początku popełniać błędy. Po pierwsze, musisz zastanowić się, jaki jest twój cel. Po drugie, rozpytać znajomych. Najlepiej jest korzystać z usług kogoś sprawdzonego. Dowiedz się też, jakie są wymagania na Trenera Personalnego i jaką postawą powinien się charakteryzować. Możesz również wybrać się do dobrej, sprawdzonej siłowni i tam poprosić o radę. Nie bój się próbować i pamiętaj, że jeśli poczujesz, że relacja z  trenerem przestaje być zdrowa, zawsze możesz zrezygnować z jego usług i nawiązać współprace z nowym. Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też