Filtracja oleju – co musisz wiedzieć?

antoni
Filtracja oleju - co musisz wiedzieć?

Technologia filtracji pozwala wydłużyć żywotność oleju nawet pięciokrotnie. W oleju dochodzi do wielu reakcji chemicznych, w tym do utleniania. Dzieje się tak ze względu na oddziaływanie różnych czynników, wśród których wymieniamy m.in. tlen, temperaturę, cząstki katalityczne metali miedzi i żelaza oraz wodę. Dzięki filtracji pozbywamy się z oleju cząsteczek stałych, w tym także metali, które są katalizatorami utleniania. Dzięki temu olej nadaje się do ponownego zastosowania.

Skąd biorą się zanieczyszczenia w oleju?

Zanieczyszczenia mogę przedostawać się do układu olejowego z zewnątrz, powstawać w wyniku tarcia, a także wytrącać wewnątrz na skutek starzenia się lub rozkładania oleju. Do najczęściej występujących zanieczyszczeń, jakie mogą dostać się do układu olejowego z zewnątrz, zaliczamy:

 • zanieczyszczenia pochodzące z procesu produkcyjnego, takie jak cement, popiół czy pył węglowy,
 • pył z otoczenia, np. krzemionkę,
 • zanieczyszczenia pochodzące z montażów, prowadzone w czasie prac remontowych czy serwisowych, które odbywają się bez zachowania właściwej czystości podczas ich wykonywania.

Jeżeli z kolei mówimy o zanieczyszczeniach, które powstają wewnątrz układu olejowego, najczęściej mówimy o:

 • cząstkach korozji,
 • cząstkach metalicznych, które powstają w czasie używania urządzenia,
 • cząstkach powłoki lakierniczej.

Systemy filtracji KLEENOIL – niezawodna filtracja oleju

Systemy filtracji KLEENOIL to zaawansowane technologicznie rozwiązania, które pozwalają wydłużyć żywotność płynów w układach smarowania oraz hydraulicznych. Taki rodzaj filtracji oleju hydraulicznego oferuje firma Olbromski. Jest to niezwodny sposób na wydłużenie żywotności oleju. Za pomocą sprawdzone technologii z układu natychmiastowo usuwane są wyłącznie zanieczyszczenia. Inne dodatki uszlachetniające nie są z kolei wchłaniane przez filtry, dzięki czemu filtrowane płyny są ciągle skuteczne.

Proces filtracji odbywa się nieco inaczej, niż w przypadku standardowych urządzeń. W celu wyczyszczenia oleju, pobierana jest jego niewielka ilość, która następnie przechodzi przez filtr. Dzięki temu płyn w układzie bezustannie pracuje, a różnica w ciśnieniu oleju nie zmienia się.

Jest to niezwykle dobry sposób na przefiltrowanie oleju, który oferuje niewielka ilość firm. W ofercie firmy Olbromski znajdziemy także wynajem oraz sprzedaż maszyn filtrujących. Wszystko z myślą o Twoim oleju!

Jakie korzyści płyną z filtracji oleju?

Wśród najważniejszych korzyści płynących z filtracji oleju nie wymieniamy jedynie czystego oleju. Co prawda, jest to główny powód, dla którego stosuje się taki zabieg, jednak nie jedyny. Filtracja oleju zapewnia nam:

 • najwyższą klasę czystości,
 • zredukowany czas konserwacji układu, ilości zużytych płynów oraz nakładów finansowych,
 • usunięcie do 99,95% wody,
 • oszczędność pieniędzy – wydłużenie okresu pomiędzy wymianami oleju,
 • brak przestojów podczas pracy – FHU Olbromski pracuje 7 dni w tygodniu przez całą dobę,
 • większy stopień czystości niż w przypadku niektórych nowych olejów.  

Co ciekawe, poprawna czystość oleju wymagana jest także przez producentów w dokumencie DTR

Usługi filtracji olejów oferowane przed FHU Olbromski to gwarancja usług na najwyższym poziomie z wykorzystaniem najlepszej jakości materiałów oraz najnowocześniejszych technologii. Cały proces odbywa się z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa dla ludzi oraz środowiska naturalnego.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też