Medale i wyróżnienia dla strażaków

antoni
wyróżnienia dla OSP

Zakres obowiązków strażaka jest bardzo szeroki, jednak nie ulega wątpliwości, że wykonuje on bardzo trudną i odpowiedzialną pracę. Choć nie jest łatwo zostać zawodowym strażakiem, coraz więcej osób działa w tak zwanych Ochotniczych Strażach Pożarnych (OSP), które mają styczność z różnego typu niszczącymi żywiołami. W podziękowaniu za trud i zaangażowanie, strażaków można wyróżnić medalami odlewanymi na zamówienie, które wręczane są przy różnych okazjach.

Na czym polega praca strażaka?

Powszechnie wiadomo, że praca strażaka nie ogranicza się jedynie do walki z pożarami i ich skutkami. Wręcz przeciwnie, bowiem często biorą oni udział w różnego typu akcjach ratunkowych, walczą ze skutkami powodzi, organizują zbiórki dla lokalnej społeczności. Bardzo trudno zostać zawodowym strażakiem, dlatego też coraz więcej osób decyduje się działać w jednostkach ochotniczych. Wbrew powszechnej opinii, strażacy-ochotnicy również otrzymują wynagrodzenie (tak jak strażacy zawodowi), lecz ma ono jedynie formę ekwiwalentu za poświęcony czas. Można więc powiedzieć, że praca strażaka pełna jest wyzwań, a sami ochotnicy często poświęcają mnóstwo czasu innym, ryzykując przy tym własne zdrowie, a czasami nawet życie. Dlatego też z różnych okazji mogą być im przyznawane odznaczenia, które mają charakter urzędowy bądź nieoficjalny.

Jakiego typu nagrody otrzymują strażacy?

Oficjalne odznaczenia strażakom może przyznawać jedynie Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Decyduje on o wręczeniu odznak strażackich, odznaczeń strażackich i specjalnych wyróżnień dla strażaków. Nie oznacza to jednak, że ochotnik nie może otrzymać także innego typu wyróżnienia, na przykład z okazji urodzin, rocznicy pracy na rzecz OSP czy przy innym, ważnym dla niego wydarzeniu. Nagrody nieoficjalne często przyznawane są przez kolegów, ewentualnie także przez społeczność, na rzecz której pracują strażacy w danym rejonie. Tego typu wyróżnienie może mieć formę medalu, statuetki czy pamiątkowej przypinki, w zależności od możliwości finansowych oraz preferencji.

Medal dla strażaka – wyróżnienie najwyższej rangi

Firma MCC Medale oferuje krążki wykonywane na specjalne zamówienie, które mogą zostać zaprojektowane przez klienta. Dzięki temu medal można spersonalizować, na przykład umieszczając na nim imię i nazwisko obdarowanego strażaka. Krążki charakteryzuje najwyższa jakość wykonania, którą osiąga się, dzięki kultywowaniu ponad 400-letniej tradycji polskiej sztuki odlewniczej. Medale na zamówienie można opakować w eleganckie pudełko bądź przewiesić na szarfie. Otrzymanie tego typu nagrody od lokalnej społeczności bądź od kolegów, z którymi strażak na co dzień stawia czoła kolejnym wyzwaniom, stanowi niewątpliwie wyróżnienie najwyższej rangi. Oczywiście, nagrody wręczane w trybie oficjalnym są równie istotne, stanowią bowiem formę uznania dla trudu i pracy strażaka. Niemniej jednak to właśnie medale wykonane na zamówienie są piękną pamiątką na całe życie, która będzie towarzyszyła strażakowi w każdym czasie.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też